top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.11.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.11.2020 ROKU

      OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 XI 2020 roku – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczęliśmy Adwent– czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech będzie to dla nas okazja do pogłębienia życia duchowego. Adwentowe Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie będzie innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. Ponadto Roraty będą sprawowane w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
Pomocą w duchowym przygotowaniu na Boże Narodzenie będzie w naszej parafii
Przedświąteczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi Świętej. W ostatnią sobotę Adwentu (19.12) w godzinach: 15.00 – 21.30 będziemy mieli możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, skorzystania ze spowiedzi, uczestnictwa w Mszach świętych, Koronce do Bożego Miłosierdzia, Różańcu, Apelu Jasnogórskim. Program tego dnia znajdziemy na stronie internetowej parafii, możemy również – wychodząc z kościoła – zabrać do domu ulotki z programem.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (30.11) – Święto św. Andrzeja Apostoła; w czwartek (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego oraz I czwartek miesiąca– dzień modlitw za powołanych do służby Bogu i o nowe powołania, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00; I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00 (Osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy o kontakt w tej sprawie.), spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 (w dolnym kościele); I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, o godzinie 16.15 Różaniec, po wieczornej Eucharystii – spotkanie Koła Żywego Różańca w Świetlicy Oratorium.

3. Osoby pozostające w domach zachęcamy do uczestnictwa w transmisjach niedzielnych Mszy świętych oraz liturgii pogrzebowych sprawowanych w naszej świątyni. Link do transmisji: http://youtube.com/watch?v=SUPuHpPfopM&app=desktop.

4. Pan Organista Ryszard Augustyniak roznosi po terenie naszej parafii (z zachowaniem norm sanitarnych) pobłogosławione w świątyni opłatki wigilijne. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie tego znaku jedności z naszą wspólnotą parafialną.

5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj zbiórkę ofiar na świąteczne bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących wsparcia spośród nas. Dziękujemy za wsparcie!

6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. W najbliższą niedzielę – z racji Mikołajek – po Eucharystii o godzinie 12.00 zostanie przygotowana dla dzieci słodka niespodzianka. Zapraszamy! Dziękując za wszelką życzliwość, serdecznie pozdrawiamy i ogarniamy modlitwą naszych Parafian, Przyjaciół parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia! Pamiętajmy w naszych modlitwach o Osobach chorych – pośród nich o bp. Stanisławie Gębickim, który przebywa w szpitalu. O tę modlitwę apeluje także ks. bp Wiesław Mering w specjalnym komunikacie.

8. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Jerzego Świerkowskiego (l. 74) i Śp. Lucyny Heleny Klocek (l. 81). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                                                                                                                                                                      ks. Sebastian Osiński