top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.07.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.07.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 VII 2018 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek – 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; w środę – 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; w sobotę – 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  2. W tym tygodniu przypadają także: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bożej w Kościele; I piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź święta od godziny 17.30 w dolnym kościele; I sobota miesiąca – powierzamy się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  3. W najbliższą środę – 1 sierpnia – będziemy świętowali rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent Włocławka – p. Marek Wojtkowski – zaprasza na uroczystość, która będzie miała miejsce tego dnia o godzinie 17.00 przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Parku Władysława Łokietka.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  5. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich: Parafian, Gości, Solenizantów i Jubilatów. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas wszystkich!
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Anny Langnerowicz (l. 77) oraz Śp. Stanisława Pankiewicza (l. 86). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz