top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -28.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -28.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 VI 2020 roku – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 29.06 – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na tzw. Świętopietrze – czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej); w czwartek – 2.07 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej; w piątek – 3.07 – Święto Świętego Tomasza Apostoła.

W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele), I piątek miesiąca (spowiedź od godziny 17.30 – w dolnym kościele; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00 – osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z wizyty sakramentalnej, prosimy o kontakt w tej sprawie), I sobota miesiąca (modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, spotkanie Koła Żywego Różańca – o godzinie 17.15 w dolnym kościele modlitwa różańcowa, po Mszy Świętej spotkanie w Świetlicy Oratorium).

2. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe oraz ostatnia przed wakacjami wspólnotowa modlitwa różańcowa. Przypominamy, iż przez lipiec i sierpień wieczorne Msze Święte będą sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.

3. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela posługi wikariuszowskiej ks. Jakuba Nowakowskiego w naszej parafii. Składamy Księdzu Jakubowi serdeczne podziękowania za jego pracę i trud włożony w rozwój i funkcjonowanie naszej parafii. Za uśmiech, życzliwość i otwartość – dziękujemy. Życzymy Księdzu Jakubowi, aby praca w charakterze zastępcy dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej przynosiła mu radość, a jego podopiecznym poczucie bycia kochanymi. Oczywiście, drzwi plebani, kościoła oraz granice naszej parafii są dla Księdza Jakuba zawsze otwarte! Dziękujemy także za to, iż w ramach pożegnania ofiarował Ksiądz Jakub na rzecz naszej parafii kapę maryjną do celebracji nabożeństw.

Z dniem 1 lipca – zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Wiesława Meringa – posługę wikariusza w naszej parafii rozpocznie Ksiądz Neoprezbiter Krzysztof Tomaszewski. Do odbycia pośród nas praktyki duszpasterskiej w roku akademickim 2020/2021 został także skierowany Ksiądz Diakon Adrian Nowicki (który rozpocznie praktykę we wrześniu).

4. Przypominamy, iż od 29 czerwca Świetlica Oratorium zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach wakacyjnych. Mimo reżimu sanitarnego na uczestników czeka wiele atrakcji. Zapraszamy serdecznie. Kontakt pod numerem telefonu: 698 668 719.

5. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj – przy wyjściu z kościoła – comiesięczną zbiórkę datków na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy. Dziękujemy za wsparcie!

6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy także do nabycia bardzo ciekawej pozycji książkowej. Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi wydały w ostatnim czasie książkę pt. Marzyciel i skarby muszelki – autorstwa Małgorzaty Nawrockiej. Jest to – nawiązujący do osoby Sługi Bożego Biskupa Wojciecha Owczarka, założyciela tego włocławskiego zgromadzenia – dziennik pracy nad sobą dla dzieci. Książka posiada bardzo przystępną i edukacyjną treść, ponadto opatrzona jest w ilustracje. Koszt jednego egzemplarza wynosi 20 złotych.

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo Bożej łaski! Nauczycielom i Uczniom oraz wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy bezpiecznych wakacji!

8. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Wiesława Jana Siedleckiego (l. 56) i Śp. Arkadiusza Marka Gustaka (l. 70). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz