top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.02.2021

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 II 2021 roku – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu
  i Solidarności z Misjonarzami
   – Niedziela Ad Gentes. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Wychodząc ze świątyni możemy dziś pomóc materialnie misjonarkom i misjonarzom przekazując ofiary do puszek.
 2. W tym tygodniu w Liturgii – 4.03 (czwartek) – święto św. Kazimierza, królewicza.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia (25.03), a zakończą się w Niedzielę Palmową (28.03). Naszym ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. dr Piotr Dykowski – wykładowca w WSD.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca (godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 w dolnym kościele), I piątek miesiąca (odwiedziny Osób chorych i starszych od godziny 9.00; Osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z posługi prosimy o kontakt w tej sprawie) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 modlitwa różańcowa w dolnym kościele, po Mszy świętej spotkanie Koła Żywego Różańca).
 6. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia w naszej parafii sakramentu bierzmowania.
 7. Niedzielne Msze święte, liturgie pogrzebowe, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – sprawowane w naszym kościele – transmitowane są przez InternetLink do transmisji:https://www.youtube.com/watch?v=RPRDCAOU3Dw.
 8. Serdecznie witamy Księdza Diakona Adriana Nowickiego, który rozpoczął w naszej parafii drugą część swoich praktyk duszpasterskich. Cieszymy się Księdza obecnością i życzymy dużo pozytywnych doświadczeń pośród nas!
 9. Dzisiaj po wszystkich mszach świętych – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na bony żywnościowe dla osób potrzebujących pomocy. Za każdy gest życzliwości z serca dziękujemy.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 11. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy silnej wiary, pokoju serca i dużo zdrowia!

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku