top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.01.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 I 2018 roku

 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu będziemy obchodzili: w środę – wspomnienie św. Jana Bosko; w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego (w naszej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy 2 lutego na Msze Święte: w Karmelu o godz. 6.30, w kościele – o godz. 9.00 i 17.00. Przynieśmy ze sobą gromnice, które zostaną pobłogosławione

2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego – o czym zdecydował św. Jan Paweł II. Dziękujemy za każde powołanie zakonne i do innych form życia poświęconego na wyłączność Panu Bogu. Prosimy o potrzebne łaski dla osób konsekrowanych w wypełnianiu powierzonych im przez Pana Boga charyzmatów.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień szczególnych modlitw o powołania i za powołanych. I piątek – comiesięczne odwiedziny osób chorych i starszych (od godziny 9.00). Spowiedź I-piątkowa przed Mszą Świętą o godzinie 9.00 i od godziny 16.30. I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

2. Siostry ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi (ul. Parkowa 46) zapraszają – w ramach drzwi otwartych – do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem 31 stycznia (środa). Istnieje możliwość włączenia się w modlitwę w godzinach 8.00-18.00. Ze szczegółowym programem będziemy mogli się zapoznać przy furtce domu Sióstr.

Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi zaprasza także uczennice szkół średnich, gimnazjalnych i studentki na rekolekcje zimowe w terminie 20-23 lutego. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej zgromadzenia: www.siostrywspolnejpracy.pl .

3. Przedstawiciele Parafialnej Akcji Charytatywnej przeprowadzają dzisiaj przy wyjściu z kościoła comiesięczną zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas. Okres zimowy jest trudnym czasem dla nas wszystkim, ale osób biednych szczególnie. Dziękujemy za ich wsparcie.

4. Trwa wizyta duszpasterska – zwana tradycyjnie „Kolędą”. Program wizyty duszpasterskiej podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Znajduje się on również na stronie internetowej naszej parafii (www.duch-swiety.pl). Dziękujemy za każdą możliwość wspólnej modlitwy i spotkania.

5. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Przy wyjściu z kościoła możemy także zabrać ze sobą ulotki dotyczące Świetlicy Oratorium, na którą możemy przekazać 1% podatku.

6. Od 12 do 23 lutego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na ferie zimowe organizowane przez Świetlicę Oratorium. Przewidziane są zajęcia w teatrze, w Galerii Sztuki Współczesnej, zwiedzanie muzeum Diecezjalnego i wizyta w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku. Zajęcia odbywać się będą od godziny 9.00 do 14.00. Szczegółowy program zostanie zamieszczony w tym tygodniu na stronach internetowych Świetlicy, Parafii i tablicy ogłoszeń. Zapisy bezpośrednio w placówce, codziennie od 14.00 do 18.00 lub pod numerem tel.698668719.

Ogłoszenie skierowane do rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: 8 lutego o godzinie 18.00 w dolnym kościele odbiór alb. Osoby, które nie mogły być na mierzeniu w pierwszym terminie prosimy o przyjście 8 lutego na godzinę 18.00. Jednocześnie przypominamy, że krój alb został wybrany na wspólnym wcześniejszym spotkaniu organizacyjnym i nie ma możliwości indywidualnej zmiany rodzaju alb.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Ryszarda Piwońskiego (l. 69) i Radosława Kamila Kamińskiego (l. 32). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy dużo pokoju i radości!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz