top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.12.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.12.2020 ROKU

  • OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 XII 2020 roku – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
  1. Trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 28.12 – Święto Świętych Młodzianków Męczenników, w piątek – 1.01 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (dzień modlitw o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie; niedzielny porządek Mszy Świętych), w sobotę – 2.01 – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.
    W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (Odwiedziny osób chorych i starszych odbędą się wyjątkowo w sobotę – 2.01 – od godziny 9.00. Osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy o kontakt w tej sprawie) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca w dolnym kościele).
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sylwestrowy wieczór. O godzinie 16.00 rozpocznie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona nabożeństwem przebłagalno-dziękczynnym za rok 2020. O godzinie 17.00 Msza Święta na zakończenie roku.
  3. Tegoroczna wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się na zaproszenie skierowane przez Wiernych. Osoby chcące przyjąć Kolędę prosimy o zgłoszenie swej deklaracji do 15 stycznia (w kancelarii, zakrystii, telefonicznie lub mailowo). Po 15 stycznia podamy plan Kolędy.
  4. Niedzielne i świąteczne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe z naszej świątyni transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=gL4E7PPdOFw
  5. Dzisiaj – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna (przy wyjściu z kościoła) przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas.
  6. Życzymy wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, Solenizantom i Jubilatom dużo łask od Pana Boga, pomyślności oraz zdrowia! Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz życzliwość.
  7. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Waldemara Półtoraka (l. 56), Śp. Jana Szymakowskiego (l. 80) i Śp. Jadwigi Gacioch (l. 79). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. We wtorek (29.12) przypada 24. rocznica śmierci byłego proboszcza naszej parafii – ks. Zygmunta Sobieraja. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…