top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 IX 2020 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 28.09 – wspomnienie św. Wacława, we wtorek – 29.09 – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę – 30.09 – wspomnienie św. Hieronima, w czwartek – 1.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek – 2.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  Przed nami także:
  I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych od służby Bogu w Kościele i o nowe powołania; I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30; I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, po wieczornej Eucharystii i modlitwie różańcowej – spotkanie Koła Żywego Różańca w Świetlicy Oratorium.
 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 ponad 50-osobowa grupa dzieci przystąpi w naszej parafii do I Komunii Świętej. Polecamy modlitwie dzieci oraz ich rodziny. Uroczystość I Komunii Świętej będzie transmitowana poprzez kanał YouTube, link do transmisji zostanie umieszony na internetowej stronie naszej parafii. Od poniedziałku dzieci rozpoczną Biały Tydzień – czas dziękczynienia za dar Eucharystii.
 2. W czwartek rozpoczniemy miesiąc październik, który w naszej pięknej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy różańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii będziemy modlili się w świątyni – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Modlitwa różańcowa łączy się z możliwością uzyskania szczególnych łask. Nie marnujmy tej okazji! Każdego dnia po Różańcu będzie losowanie dwóch figurek Matki Najświętszej(przez dzieci i osoby dorosłe). Tym sposobem w znaku figur Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie Wszystko postawiłem na Maryję, polegającym na zebraniu 20 obrazków z tajemnicami różańcowymi. Konkurs potrwa od 1 do 23 października (z wyłączeniem niedziel).
 3. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczna zbiórkę datków na pomoc najbiedniejszym. Dziękujemy za wsparcie.
 4. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć tygodnik Idziemy oraz kalendarze na przyszły rok.
 5. Naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy pokoju ducha oraz zdrowia! Dziękujemy również za wszelkie dobro diakonowi Adrianowi Nowickiemu, który dzisiaj kończy pierwszą część swych praktyk duszpasterskich w naszej parafii.
 6. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Zofii Rataj (l. 74). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłej, dla której prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…