top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 I 2019 roku – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w czwartek – 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko; w sobotę – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. W Święto Matki Bożej Gromnicznej, zgodnie z decyzją św. Jana Pawła II, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Wszystkim Osobom Konsekrowanym, szczególnie Siostrom oraz Braciom Zakonnym, którzy mają swoje domy na terenie naszej parafii, życzymy dużo światła Ducha Świętego oraz sił do rozwoju zakonnych charyzmatów!
  W sobotę – 2 lutego – Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 17.00 (kościół dolny). Przynieśmy tego dnia ze sobą gromnice, które zostaną pobłogosławione. Najbliższa sobota będzie też I sobotą miesiąca. Koło Żywego Różańca zapraszamy na wspólną modlitwę o godzinie 16.15 i na spotkanie po Eucharystii.
  1 lutego przypada I piątek miesiąca. Zachęcamy do odbycia I-piątkowej spowiedzi św. (od godz. 16.30 w dolnym kościele). Odwiedziny osób starszych oraz chorych z sakramentalną posługą od godziny 9.00.
 1. Kończą się ferie zimowe. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji oraz uczestniczyli w tegorocznych zajęciach feryjnych w Świetlicy ORATORIUM. Cieszymy się, że nasze dzieci i młodzież w minionym tygodniu zdobyły I, II i III miejsce oraz wyróżnienie w organizowanym przez Państwowy Inspektorat Sanitarny we Włocławku konkursie na plakat z hasłem z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, adresowany do uczestników zimowego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczne ferie”.
  Szczególne podziękowania za pomoc w funkcjonowaniu świetlicy kierujemy do Urzędu Miasta Włocławek, firmy Instal-Projekt oraz do indywidualnych osób i firm, które przekazują 1% ze swego podatku. Wychodząc z kościoła może zabrać ze sobą ulotki, na których znajdują się informacje dotyczące możliwości przekazania 1% na ORATORIUM.
 1. Przed nami ostatnie dni tegorocznej wizyty duszpasterskiej – Kolędy 2018/2019. Już teraz dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Program kolędowy na najbliższe dni podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
  W tym roku w czasie kolędowym przypadły ferie zimowe, dlatego też mamy wiele zgłoszeń na kolędę uzupełniającą. Wobec powyższego kolęda uzupełniająca odbędzie – nie, jak było to zapowiadane wcześniej, we wtorek 29 stycznia (gdzie miał udać się z kolędą uzupełniającą jeden kapłan) – ale w środę 30 stycznia od godziny 15.00 (tego dnia kolędowało będzie trzech księży). Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia chęci przyjęcia kapłana w ramach kolędy uzupełniającej.
 1. W środę 30 stycznia ok. godziny 17.30 (po Mszy Świętej) w pomieszczeniach dolnego kościoła odbędzie się mierzenie alb dla dzieci, które przystąpią w tym roku w naszej parafii do I Komunii Świętej.
 2. Przed nami ostanie dni przyjmowania wpłat na Parafialny Bal Charytatywny 2019, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku w restauracji „Podgrodzie” (rozpoczęcie o godzinie 19.00). Osoby, które jeszcze nie dokonały wpłat prosimy, aby uczyniły to do końca stycznia.
 3. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Zgodnie z naszą parafialną tradycją przy wyjściu z kościoła ofiary do puszek zbiera Parafialna Akcja Charytatywna. Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc najbiedniejszym spośród nas – m. in. na zakup lekarstw i opału.
 4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
 5. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom, Osobom które odwiedzimy w tym tygodniu z wizytą duszpasterską – życzymy wiele łask od Boga oraz światła Ducha Świętego!
 6. W najbliższy wtorek – 29 stycznia – o godzinie 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Kazimierza Lewandowskiego (l. 75). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz