top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.05.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 V 2019 roku

 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek (31.05) – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę (1.06) – wspomnienie św. Justyna.
W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
W piątek – 31 maja – rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która dla naszej parafii jest dniem ODPUSTU. W tym roku Sumie odpustowej – 9 czerwca o godzinie 12.00 – przewodniczył będzie i wygłosi Słowo Boże ks. prał. dr hab. Jacek Szymański, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
W najbliższy piątek o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie – pod przewodnictwem o. Marka Matyszka – Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa uwielbienia i wstawiennicza.
Przed nami I sobota miesiąca. Na godzinę 17.15 zapraszamy Koło Żywego Różańca na modlitwę różańcową w dolnym kościele. Po Eucharystii – która sprawowana będzie w górnym kościele o godzinie 18.00 – spotkanie w Świetlicy ORATORIUM.
W najbliższą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa odbywają się każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej. W środę (29 maja) o godzinie 18.00 nabożeństwo odbędzie się poza świątynią – przed figurą Matki Najświętszej przy Al. Jana Pawła II 96. Od soboty (także po wieczornych Eucharystiach) rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszej parafii – pod kierunkiem ks. Jakuba – uda się w najbliższą sobotę na XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży!

4. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Parafialna Akcja Charytatywna – przy wyjściu ze świątyni – zbiera ofiary na pomoc najbiedniejszym. Dziękujemy za wsparcie!

5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży oraz książkę autorstwa pana Zbigniewa Jankowskiego pt. Mielęcin, Michelin – szkice z dziejów osiedla i okolic.

6. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Z racji dzisiejszego Święta szczególnej opiece Boga polecamy wszystkie Mamy!

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Jana Edwarda Kwaśniewskiego (l. 81) oraz Śp. Jana Matykiewicza (l. 81). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz i m dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz