top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 V 2020 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 26.05 – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w piątek – 29.05 – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 2. Od minionego piątku – po wieczornych Mszach Świętych – odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
  Za tydzień – 31.05 – nasz PARAFIALNY ODPUST. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy! Sumie odpustowej – o godzinie 12.00 – będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. kan. dr Mariusz Stasiak – proboszcz Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i wiceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu.
 1. Przed nami ostatni tydzień – sprawowanych po wieczornej Eucharystii – tegorocznych nabożeństw majowych. Środowe nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny odbędzie się – około godziny 17.45 – przed kapliczką, znajdującą się przy ulicy Jaworowej 38. Nabożeństwo to będzie transmitowane na profilu Facebook naszej parafii. Ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku przypada w najbliższą niedzielę i odbędzie się na zakończenie Sumy Odpustowej (o godzinie 12.00).
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o dobrą pogodę.
 3. Informujemy, iż Msze Święte i nabożeństwa sprawowane w naszym kościele, będą transmitowane poprzez YouTube do końca maja. Zapraszamy – przy zachowaniu obowiązujących przepisów – do wspólnej modlitwy w kościele. W naszej świątyni jednorazowo na nabożeństwie może przebywać 110 osób.
 4. W przyszłą niedzielę – po kilkutygodniowej przerwie – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi comiesięczną zbiórkę datków na rzecz bonów żywnościowych dla potrzebujących wsparcia.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom, którzy wykazują troskę o właściwe funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za kolejne prace porządkowe w świątyni.
 6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy i uczestnictwo w nabożeństwach. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Mamy, które we wtorek będą miały swoje ŚWIĘTO! Niech Bóg Wam błogosławi!
 8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: Śp. Stanisława Krupińskiego (l. 88), Śp. Jerzego Przybyszewskiego (l. 91), Śp. Krzysztofa Rydlewskiego (l. 55) i Śp. Piotra Roberta Małachowskiego (l. 49). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których – oraz dla zmarłych Mam – prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz