top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.03.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 III 2019 roku
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
2. Biskup pomocniczy Diecezji Włocławskiej – Stanisław Gębicki zwraca się z prośbą do wszystkich Diecezjan, o modlitwę w intencji o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesława Meringa, który w najbliższych dniach zostanie poddany zabiegowi w klinice w Bydgoszczy. Podczas ogłoszeń parafialnych odczytujemy dzisiaj treść niniejszego komunikatu. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu!
3. W tym tygodniu:
* w poniedziałek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; podczas Mszy Świętych o godzinie 6.30 (w Karmelu) oraz o godzinie 17.00 (w dolnym kościele) będziemy mieli możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – osoby chętne do podjęcia tej inicjatywy otrzymają specjalne deklaracje;
* we wtorek – 26 marca – Dzień Modlitw za Więźniów;
* za tydzień 31 marca – w IV Niedzielę Wielkiego Postu (Niedziela Laetare – Radości) – rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do wtorku (2 kwietnia); naszym ćwiczeniom rekolekcyjnym będą przewodzili bracia ze zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów z Wrocławia. W pierwszym dniu rekolekcji (31 marca) Msze Święte według porządku niedzielnego, o godzinie 12.00 nauka rekolekcyjna dla uczniów szkół podstawowych, natomiast po Eucharystii o godzinie 16.00 spotkanie rekolekcyjne z kandydatami do bierzmowania. Zmobilizujmy się do uczestnictwa w rekolekcjach, które są czasem świętym.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; Gorzkie Żale w najbliższą niedzielę wyjątkowo o godzinie 15.30 (przed Mszą Świętą).
5. Od dzisiejszej niedzieli mamy możliwość nabycia – przy wyjściu z kościoła – wykonanych ręcznie gipsowych świeczników w formie kolorowych wielkanocnych jaj. Świeczniki te mogą ozdobić nasz świąteczny stół i być jednocześnie wyrazem jedności z parafią – wszak to właśnie we wspólnocie parafialnej dbamy o płomień naszej wiary. Inicjatywa ta ma także drugi ważny walor: dochód ze sprzedaży świeczników to jednocześnie „cegiełka” na dofinansowanie wycieczki dla dzieci i młodzieży, które angażują się w życie parafialne. Cena jednego świecznika wynosi od 10 złotych. Za inicjatywę przygotowania tych pięknych przedmiotów dziękujemy Pani Magdalenie Piaseckiej.
6. Dzieci, młodzież i wychowawcy Świetlicy ORATORIUM dziękują za przekazywanie na cel placówki 1% ze swego podatku. Wychowankowie Świetlicy przygotowują aktualnie inscenizację Drogi Krzyżowej, którą zaprezentują uczniom naszej szkoły podczas rekolekcji wielkopostnych.
7. Zachęcamy do pogłębiania swej wiedzy religijnej. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
8. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim życzymy pogodnych wiosennych dni, wypełnionych wiarą w kochającego nas Boga!
9. W minionym tygodniu w Tłokini Kościelnej (diecezja kaliska) odbył się pogrzeb Śp. ks. kan. Władysława Mrozińskiego, który w latach 1966-1975 pełnił funkcję proboszcza naszej parafii. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12.00 będziemy polecali Bożemu Miłosierdziu ks. kanonika Władysława. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy za byłego proboszcza naszej parafii.
W naszej parafii w minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Anieli Woźniak (l. 85) i Śp. Piotra Pilewskiego (l. 47). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich i zmarłych z naszych rodzin o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz