top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 II 2020 roku – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Najbliższą środą – 26 lutego – rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte – z obrzędem posypania głów pobłogosławionym popiołem – o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół górny).
Od 26 lutego do 1 marca przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Przypominamy, iż Wielki Post jest czasem o charakterze pokutnym, w którym katolicy nie organizują i nie uczestniczą w hucznych przyjęciach i zabawach.
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale.
W ostatni piątek przed Niedzielą Palmową (3 kwietnia) odbędzie się tradycyjna Doga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 27-29 marca (piątek-niedziela). Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. Jan Seremak – ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.
2. Z końcem lutego br. Pan Marian Wojciechowski, sprawujący w naszej parafii od blisko 10 lat posługę zakrystianina, przestanie pełnić swoje dotychczasowe obowiązki. Dziękujemy Panu Marianowi za oddanie, poświęcenie i serce włożone w funkcjonowanie naszej świątyni oraz parafii. Życzymy dużo zdrowia i zapewniając o naszej życzliwości zapraszamy do dalszego włączania się w życie naszej wspólnoty!
Od 1 marca posługę zakrystianki będzie pełniła w naszej parafii Siostra Zofia Foksińska ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Życzymy Siostrze Zofii radości i satysfakcji z pełnienia posługi i przyjmujemy Siostrę z otwartym sercem i życzliwością!
3. W przyszłą niedzielę (1 marca) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
4. W piątek (28.02) Świetlica ORATORIUM zaprasza na kolejne popołudnie z grami planszowymi oraz zabawami z elementami sensoryki. Zapraszamy dzieci z rodzicami i młodzież szkolną. Świetlica jest czynna od godziny 14.00 do 18.00.
5. Wczoraj w restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem odbył się Parafialny Bal Charytatywny 2020. Dziękujemy wszystkim za dobrą atmosferę, radość i zabawę. Obok integracji, bal ma również cel charytatywny. Dochód z poprzedniego balu wyniósł 7,250 złotych. Z tych środków dzieci i młodzież z naszego parafialnego zespołu muzycznego „Na Duchową Nutę” wzięły udział w warsztatach w Łodzi oraz został zakupiony (za blisko 9 tysięcy złotych) sprzęt muzyczny. Ze środków pozyskanych w tym roku pokryjemy brakującą część kosztów zakupu niniejszego sprzętu, pozostałe środki przeznaczymy na rzecz parafialnych inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży.
6. Stowarzyszenie Przyjaciół Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani wraz z Parafią Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku uruchomiło przy ulicy Płockiej 167 Punkt Informacji dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Punkt czynny jest w każdy wtorek w godz. 16.00-17.00.
7. Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku zaprasza 27 lutego br. o godzinie 16.00 na wykład otwarty prof. dr hab. Wojciecha Polaka pt: Wojna polsko-bolszewicka o niepodległość w 1920 roku. Spotkanie odbędzie się w auli Stefana kardynała Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym. Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed świątynią.
8. Dzisiaj Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza zbiórkę ofiar na pomoc najbardziej potrzebującym spośród nas. Dziękujemy za każde wsparcie!
9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
10. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy radosnych ostatnich dni karnawału oraz głębokiego przeżycia czasu Wielkiego Postu.
11. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Barbary Lewandowskiej (l. 71), Śp. Heleny Sołtysińskiej (l. 84) i Śp. Anny Kąckiej (l. 77). Łączymy się z bliskimi zmarłych, którym ofiarujemy modlitwę: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku