top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.11.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.11.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 XI 2020 roku – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. 22 listopada przypada także wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Członkom naszego Chóru Parafialnego, zespołu muzycznego Na duchową nutę, Panu Organiście Ryszardowi oraz wszystkim Osobom wykonujących śpiewy liturgiczne w naszym kościele życzymy wielu łask od Boga. Dziękujemy za Wasz trud!
  2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (24.11) – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Przyszłą niedzielą – wraz z nowym rokiem liturgicznym – rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na Narodzenie Pańskie.
  3. Przypominamy, iż w obecnym czasie, niedzielne Msze święte oraz ceremonie pogrzebowe sprawowane w naszym kościele transmitowane są poprzez Internet. Link do transmisji znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz na parafialnym profilu Facebook.
  4. W minioną niedzielę zostały pobłogosławione w świątyni opłatki wigilijne, które tradycyjnie – jako znak jedności ze wspólnotą parafialną – po naszych rodzinach roznosi (z zachowaniem norm sanitarnych) Pan Organista. Dziękujemy za życzliwość.
  5. W przyszłą niedzielę Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi zbiórkę datków na rzecz pomocy najbardziej potrzebujących wsparcia. Dziękujemy w imieniu naszych Podopiecznych!
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Od dzisiejszej niedzieli możemy również nabywać świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe świece w cenie 5 złotych, duże –15 złotych).
  7. Do 30 listopada można oddawać głosy (w tym roku tylko poprzez Internet) na projekty w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Pośród propozycji są także te, które odnoszą się do naszej dzielnicy. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami, regulaminem i do wzięcia udziału w głosowaniu (https://wloclawek.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski).
  8. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół parafii, Jubilatów i Solenizantów ogarniamy życzliwą modlitwą i z serca błogosławimy! Dziękujemy także wszystkim, którzy wykazują swą troskę o funkcjonowanie naszej wspólnoty w obecnym – trudnym czasie.
  9. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Janusza Stanisława Siedleckiego (l. 59), Śp. Bogdana Bednarskiego (l. 70) i Śp. Jadwigi Kazimiery Galiszkiewicz (l. 77). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński