top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 IX 2019 roku – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (23.09) – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny; w piątek (27.09) – wspomnienie św. Wincentego à Paulo; w sobotę (28.09) – wspomnienie św. Wacława.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dzieci chcących przystąpić w naszej parafii w tym roku szkolnym (17.05.2020 roku) do I Komunii Świętej oraz ich rodziców (opiekunów prawnych).
  3. Jutro (23.09) o godzinie 15.00 w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora (w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium) odbędzie się – w ramach projektu „Zdrowo i aktywnie”spotkanie poświęcone wykorzystywaniu ziół jako leku. Projekt jest realizowany przez Fundację Caietanus i dofinansowany przez Gminę Miasto Włocławek. Zapraszamy wszystkich. Spotkanie jest otwarte i udział w nim bezpłatny! Cotygodniowe spotkania w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora odbywają się w czwartki od godziny 15-stej. Zapraszamy!
  4. W sobotę – 5 października – odbędzie się Pielgrzymka Kół Różańcowych Diecezji Włocławskiej do Świnic Warckich – miejsca narodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Z naszej parafii również organizujemy wyjazd na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby chętne na wyjazd proszone są o kontakt z Ks. Patrykiem lub z Panią Haliną Lewandowską. Koszt uczestnictwa wynosi 35 złotych.
  5. W dniach 21-28 września 2019 roku w Parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku – w ramach ogólnopolskiej peregrynacji – przebywa ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Poszczególne parafie naszego miasta mają możliwość nawiedzenia tejże ikony we wskazanych terminach. Dla naszej parafii został przydzielony 27 września (piątek). Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólną modlitwę do budującego się przy tamie kościoła – Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Nasze spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.30,  po której modlitwa różańcowa i Apel Maryjny.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są także kalendarze ścienne na 2020 rok oraz kalendarze książkowe.
  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dużo zdrowia i pogody ducha! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów! Dziękujemy również Ks. Diakonowi Łukaszowi za dobiegający końca pierwszy etap jego praktyk duszpasterskich w naszej wspólnocie!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz