top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-22.03.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-22.03.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 III 2020 roku – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W związku z zaistniałym stanem epidemii nie możemy gromadzić się na liturgii w grupie większej niż 50 osób. Wszystkie zamówione i wyznaczone intencje mszalne są sprawowane w normalnych terminach. Istnieje możliwość uczestniczenia w Eucharystii poprzez transmisję internetową. Msze święte od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00 i niedzielna Suma o godzinie 12.00 są transmitowane na profilu Facebook naszej parafii: https://www.facebook.com/Parafia-Ducha-Świętego-we-Włocławku-Michelin-317622252349344/.
  2. Zachęcamy wszystkich naszych Parafian oraz Sympatyków do podejmowania intensywnej modlitwy rodzinnej i indywidualnej. Nasza świątynia – kruchta górnego kościoła – jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.00-16.30; w niedziele od godziny 8.30 do godziny 17.00. My, duszpasterze parafii, w każdy wieczór o godzinie 20.30 odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem – w kaplicy Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi – modlitwę różańcową, wraz z Apelem Jasnogórskim. Modlitwa ta jest sparowana w intencji ustania epidemii, bezpieczeństwa i siły ducha naszych Parafian oraz Sympatyków michelińskiej parafii. Tę modlitwę również transmitujemy przez Internet.
  3. Spowiedź odbywa się każdego dnia w dolnym kościele – pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
  4. W najbliższą środę – 25 marca – przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W ostatnich latach w naszej parafii – właśnie w tę uroczystość – wierni mieli możliwość włączenia się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego (trwającą 9 miesięcy modlitwę o ocalenie zagrożonego w istnieniu życia). Taka możliwość będzie również w najbliższą środę. Na stoliku pod chórem wyłożone zostały stosowne deklaracje, z modlitwą codzienną. Przypominamy, iż istnieje możliwość rozpoczęcia Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego również w sposób prywatny – w domu. Wypełnioną część deklaracji będzie można przekazać duszpasterzom w późniejszym czasie.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek po wieczornej Eucharystii – Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale. Nabożeństwa te także transmitowane są poprzez Internet.
  6. W związku z licznymi zapytaniami, informujemy iż na dzień dzisiejszy nie ulega zmianie termin tegorocznej I Komunii Świętej. Jeśli – ze względu na trwający nadal stan epidemii i wynikające z tego faktu ograniczenia – będziemy zmuszeni dokonać zmiany terminu, wówczas bezzwłocznie poinformujemy o tym rodziców (opiekunów prawnych) dzieci I-komunijnych.
  7. W dniach 25-26-27 marca pasmo ogólnopolskie TVP3 o godzinie 20.40 będzie nadawać „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  9. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy silnej wiary, pokoju serca i dużo zdrowia!

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku