top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 VI 2020 roku – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę – 24.06 – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
2. Przed nami ostatni pełny tydzień nabożeństw czerwcowych. Cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oddajemy każdego dnia po wieczornych Eucharystiach. Zapraszamy także do wspólnotowej modlitwy różańcowej – każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
3. 30 czerwca bieżącego roku dwuletnią posługę wikariusza w naszej parafii będzie kończył ks. Jakub Nowakowski (który został mianowany zastępcą dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej). W najbliższą niedzielę Msza Święta o godzinie 12.00 będzie sprawowana w intencji księdza Jakuba, któremu wyrazimy wdzięczność za pracę na rzecz naszej wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na niedzielną Mszę Świętą o godzinie 12.00 zapraszamy również dzieci, młodzież, ich rodziców oraz nauczycieli. Będzie to również dziękczynienie Bogu za zakończony – inny niż pozostałe – rok szkolny 2019/2020.
4. Od 29 czerwca Świetlica Oratorium zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach wakacyjnych. Mimo reżimu sanitarnego na uczestników czeka wiele atrakcji, m. in.: warsztaty fotograficzne, teatralne, filmowe, myślografii, biżuteryjne. Poza tym gry i zabawy. Zapraszamy serdecznie. Kontakt pod numerem telefonu: 698 668 719.
5. Przypominamy, iż nasz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora uczestniczy w projekcie pt. Bądź aktywny. Dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek projekt jest realizowany przez Fundację Caietanus. Spotkania rekreacyjno-sportowe odbywają się w środy od godziny 15.00 – w parku przy kościele.
6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zwróciły się do nas z prośbą o udział w prowadzonej w całej Polsce akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie polskich misjonarzy, który prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świta: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się w tym tygodniu na parkingu przy naszym kościele: od środy – od godziny 10.30 do czwartku – do godziny 10.30. Na parkingu zostanie wydzielone taśmą miejsce, w którym będzie można składać zużyty sprzęt. Zachęcamy do udziału w akcji! Na stoliku pod chorem znajdziemy ulotki dotyczące tej inicjatywy.
7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą. Zebrano 4, 441 złotych. W ostatnich dniach zostało zamontowane ledowe podświetlenie bilbordu nad wejściem do kościoła. Składamy także serdeczne podziękowania Panu Tomaszowi Adamskiemu za inicjatywę, wykonanie i montaż (pod chorem po prawej stronie od wejścia) drewnianego stelaża do chorągwi i feretronów procesyjnych.
8. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo Bożej łaski! Nauczycielom i Uczniom życzymy bezpiecznych wakacji, w czasie których niech będzie także obecny Bóg!
10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych Parafian: Śp. Ryszarda Ignacego Wojciechowskiego (l. 71) i Śp. Alberta Szatkowskiego (l. 46). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych i prosimy dla nich o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz