top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.04.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.04.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 IV 2019 roku

                       UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja! Radości Zmartwychwstania nie można zachować tylko dla siebie! Świętowanie najważniejszych prawd naszej wiary jest doskonałą okazją do okazywania sobie wzajemnej życzliwości i miłości. Słowa życzeń kieruje do nas Biskup Wiesław Alojzy Mering. My, duszpasterze parafii, przyłączamy się do tych słów, zapewniamy o naszej szczerej życzliwości i modlitwie – oczywiście nie tylko w święta.
2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, abyśmy mogli jak najpiękniej przeżyć tegoroczne Święta Wielkanocne w naszej parafii. Za wykonanie dekoracji świątyni dziękujemy pani Dorocie Konopka, za pomoc – Świetlicy Oratorium i panom: Ryszardowi Fornalewiczowi, Marianowi Wojciechowskiemu i Ryszardowi Augustyniakowi. W tym roku odpowiedzialny za przygotowanie grobu Pana Jezusa był ks. Patryk Sękowski, któremu dziękujemy za poniesiony trud. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg liturgii tego świętego czasu: osobom czytającym i śpiewającym Słowo Boże, Chórowi Parafialnemu, Parafialno-Osiedlowemu Klubowi Seniora, Liturgicznej Służbie Ołtarza – której opiekunem jest ks. Jakub Nowakowski. Dziękujemy asyście procesyjnej!
3. Do soboty włącznie, przed wieczorną Mszą Świętą, odmawiamy nowennę przez Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę (28 kwietnia). W to święto o godzinie 15.00 na naszym cmentarzu sprawowana będzie Eucharystia za zmarłych. Msza Święta zostanie poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia, połączoną z wypominkami za zmarłych. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16.00.
4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii.
5. Rozpoczęliśmy okres wielkanocny. Pamiętajmy wszyscy o zachowaniu trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składane na tacę ofiary – decyzją naszego Pasterza – zostaną przeznaczone na trwający remont i rozbudowę świątyni chrztu św. siostry Faustyny w Świnicach Warckich.
6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
7. Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.
8. We wtorek 23 kwietnia o godzinie 13.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Grażyny Wiśniewskiej (l. 62). Łączymy się z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz