top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.10.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.10.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 X 2019 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA MISYJNA

 1. Ochrzczeni i posłani to hasło Niedzieli Misyjnej, którą obchodzimy w dniu dzisiejszym. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny są wyjątkowym czasem, który wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o krajach misyjnych i misjonarzach! Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które przekażemy na cele misyjne.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (22.10) – Uroczystość Świętego Jana Pawła II.
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się przez cały październik po wieczornych Mszach Świętych.
  Dzisiaj zakończy się – skierowany do dzieci i młodzieży – konkurs różańcowy: Maryja – Matką Misji. Podpisane karty z zebranymi wizerunkami Matki Najświętszej prosimy przekazywać katechetom w szkole, bądź w kościele. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 31 października – po ostatnim nabożeństwie różańcowym.
 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców (opiekunów prawnych) i dzieci przygotowujących się do przyjęcia w naszej parafii I Komunii Świętej.
 2. O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci! – św. Ambroży. Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dla uniknięcia zbędnych pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych Zmarłych w mianowniku.
 3. W czwartek (24.10) o godzinie 15.00 w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora (w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium) odbędzie się uroczyste spotkanie związane z Dniem Seniora. Wszystkim Seniorom życzymy dużo radości w życiu codziennym, zdrowia oraz pogody ducha! Cotygodniowe spotkania w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora odbywają się w czwartki od godziny 15-stej.  Zapraszamy!
 4. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii – pod kierunkiem ks. Patryka – przeprowadzi akcję pt. Ciastko misyjne. Celem tej akcji jest pomoc dzieciom i młodzieży z krajów misyjnych w nauce i rozwijaniu pasji. Po każdej Mszy Świętej młodzież będzie sprzedawała (w cenie 3 złotych) pyszne ciasta i ciasteczka. Za każdą życzliwość już teraz dziękujemy!
 5. Za tydzień w niedzielę o godzinie 12.00 w naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzili Dzień Świętych – w ramach przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do przebrania się za wybraną świętą lub świętego. O godzinie 11.45 przy bramie cmentarnej rozpocznie się Orszak Świętych, który dotrze do naszej świątyni na Mszę Świętą o godzinie 12.00.
 6. W minionym tygodniu – w ramach tacy gospodarczej – zebrano ofiary w wysokości 5 643 złotych. Środki te przeznaczamy na prowadzone aktualnie prace remontowe w dolnym kościele. Dziękujemy za troskę o naszą wspólną własność!
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dużo zdrowia i pogody ducha! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia!
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Torzańskiego (l. 73). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz