top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.09.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 IX 2020 roku – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 21.09 – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w środę – 23.09 – wspomnienie Świętego Pio z Pietrelciny.

  2. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 ponad 50-osobowa grupa dzieci przystąpi w naszej parafii do I Komunii Świętej. Polecamy modlitwie dzieci oraz ich rodziny. Prośmy o wierność Chrystusowi w całym ich życiu. Uroczystość I Komunii Świętej będzie transmitowana poprzez kanał YouTube, link do transmisji zostanie umieszony na internetowej stronie naszej parafii.
    Obowiązkowe spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się od poniedziałku do czwartku włącznie – po wieczornej Mszy Świętej (około. 17.40). W sobotę – 26.09 – o godzinie 9.30 zapraszamy dzieci do I Spowiedzi Świętej. Do odbycia spowiedzi zapraszamy także rodziców, rodziców chrzestnych oraz – w miarę możliwości – pozostałych bliskich dzieci.

  1. Bardzo serdecznie zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa, które odbywają się około 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą: w poniedziałki Nowenna do Ducha Świętego, w środy – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy również w każdy czwartek – od godziny 16.00 – na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

  2. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną ofiary. Zebrano 4, 170 złotych. W związku z bardzo słabą jakością obecnego sprzętu do wyświetlania tekstów pieśni w czasie nabożeństw, planujemy w świątyni montaż nowego systemu multimedialnego – wraz z dwoma ekranami. Aktualnie szukamy najkorzystniejszych rozwiązań. Koszt planowanej inwestycji sięga 20 tysięcy złotych. Zakończyły się prace związane z renowacją tabernakulum oraz monstrancji. W przyszłą niedzielę będzie można zobaczyć (zarówno w kościele, jak i na stronie internetowej parafii) efekt wykonanych prac. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-Komunijnych – pokrycie kosztów renowacji jest tegorocznym darem komunijnym dla naszej parafii.

  3. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz ścienne i kieszonkowe kalendarze na rok 2021.

  4. Naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy doświadczenia obecności Boga we wszystkich radościach i troskach rozpoczynającego się tygodnia.

  5. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Wiesławy Bagińskiej (l. 73). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłej, dla której prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz