top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 I 2019 roku – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek 24 stycznia o godzinie 18.00 w naszym kościele sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego Msza Święta o jedność chrześcijan. Słowo Boże wygłosi ks. prałat dr Dariusz Kaliński, proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Będziemy też mieli okazję do wysłuchania słów świadectwa, które zaprezentuje ks. Dawid Mendrok, proboszcz Parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego we Włocławku.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki; w czwartek – 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego; w piątek – 25 stycznia – Święto Nawrócenia św. Pawła; w sobotę – 26 stycznia – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
 3. W Świetlicy ORATORIUM odbywają się ferie zimowe. W minionym tygodniu dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach sensorycznych w Szkole Podstawowej nr 20, w warsztatach teatralnych i bibliotecznych. W rozpoczynającym się tygodniu planowane są wyjścia na basen, do teatru oraz do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Organizacja zajęć jest możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miasta Włocławek, firmy Instal-Projekt oraz indywidualnym wpłatom z 1% podatku. Dziękujemy za wsparcie. Dzieciom i młodzieży życzymy atrakcyjnego spędzenia czasu ferii zimowych!
 4. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
 5. W środę 30 stycznia ok. godziny 17.30 (po Mszy Świętej) w pomieszczeniach dolnego kościoła odbędzie się mierzenie alb dla dzieci, które przystąpią w tym roku w naszej parafii do I Komunii Świętej. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie dzieci wraz z rodzicami (opiekunami prawnymi).
 6. Trwa przyjmowanie wpłat na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku. Osoby, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w balu prosimy o uiszczanie wpłat w kancelarii lub zakrystii.
 7. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę – na tacę inwestycyjną – ofiary. Zebrano kwotę w wysokości 5 100 złotych. Zgodnie z naszymi planami przygotowujemy się do uporządkowania – wyłożenia kostką brukową – alejek naszego cmentarza.
 8. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza mieszkańców Włocławka do oddawania krwi w placówce we Włocławku, przy ul. Lunewil 15 (budynek Pogotowia Ratunkowego), od poniedziałku do piątku w godz. od 7: 30 do 11: 30, w środę w godz. od 7:30 do 17:00.
  Krew jest najważniejszym lekiem ratującym życie. Codziennie chorzy naszego regionu potrzebują 300 jednostek krwi pobranych od 300 krwiodawców. Pacjent z ciężkimi urazami potrzebuje składniki krwi pobrane od kilkudziesięciu krwiodawców, dlatego tak ważna jest mobilizacja osób zdrowych i solidarność z chorymi. Krew jest lekiem o krótkim terminie ważności, dlatego konieczne jest systematyczne uzupełnianie zapasów. Pamiętajmy o chorych również w okresie ferii zimowych.
 1. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 2. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom, Osobom które odwiedzimy w tym tygodniu z wizytą duszpasterską oraz Babciom i Dziadkom – życzymy wielu łask od Pana Boga!
 3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zdzisława Kazimierza Jakubowskiego (l. 73). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…