top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.08.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 VIII 2020 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 4.08 – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; w czwartek – 6.08 – Święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – 8.08 – wspomnienie św. Dominika.
  W tym tygodniu przypadają również: I czwartek miesiąca (dzień modlitw w intencji powołanych do służby Bogu w Jego Kościele) i I piątek miesiąca (spowiedź święta od godziny 17.30 – w dolnym kościele; odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach – od godziny 9.00 – osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z wizyty sakramentalnej, prosimy o kontakt w tej sprawie).
 1. W lipcu i sierpniu wieczorne Msze Święte są sprawowane w tygodniu (zasadniczo w dolnym kościele) o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 2. Wraz z Akcją Charytatywną naszej parafii podjęliśmy decyzję, iż w tym miesiącu zrezygnujemy z comiesięcznej zbiórki datków na naszą działalność charytatywną. We Włocławku trwa aktualnie akcja zbiórki pieniędzy na leczenie 10-letniego Kacpra. Mieszkający we Włocławku Kacper walczy z chorobą nowotworową i z czasem (w trzy tygodnie trzeba zebrać kwotę 4 milionów złotych). Leczenie w Stanach Zjednoczonych to jedyny ratunek, by chłopiec mógł dalej żyć. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy wesprzeć ten cel swoją ofiarą. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom.
 3. Trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Oratorium. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00!
 4. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka organizuje w dniach 29.09-05.10.2020 roku pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela – dla naszej parafii oraz Parafii Świętego Józefa we Włocławku. Koszt uczestnictwa wynosi 3150 złotych + 210 euro. Osoby zainteresowane szczegółami proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 5. Złożone w najbliższą niedzielę na tacę ofiary przeznaczymy na cele gospodarczo-inwestycyjne parafii. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 6. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
 7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha oraz bliskiej współpracy z łaską uświęcającą!

                                                                                                           ks. Sebastian Osiński, proboszcz