top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.06.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 VI 2019 roku

 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (3.06) – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę (5.06) – wspomnienie św. Bonifacego, w sobotę (8.06) – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
Przed nami I czwartek (dzień wdzięczności za sakrament kapłaństwa i Eucharystii oraz modlitwa o powołania i za powołanych do służby Bogu w Kościele) i I piątek miesiąca (z comiesięczną posługą sakramentalną do osób chorych i starszych udamy się od godziny 9.00).

2. W najbliższą niedzielę – 9 czerwca – przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasz parafialny Odpust. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i uroczystego świętowania tego szczególnego dnia łaski dla naszej parafii! Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył będzie i wygłosi Słowo Boże ks. prał. dr hab. Jacek Szymański, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Bardzo serdecznie zapraszamy osoby zaangażowane w asystę liturgiczną. Zachęcamy także dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej (także dziewczynki młodsze i starsze) do sypania kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem (w tej sprawie prosimy o zgłaszanie się do Pani Katechetki Andżeliki Uzarczyk).

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się po wieczornych Mszach Świętych. W tym tygodniu nabożeństwa połączone są z Nowenną do Ducha Świętego.

4. W dniu wczorajszym około 40-osobowa grupa z naszej parafii – pod kierunkiem ks. Jakuba – wzięła udział w XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Dziękujemy uczestnikom i ich najbliższym za świadectwo wiary!

5. Przyszła niedziela będzie drugą w miesiącu. Składane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na sprawy gospodarcze naszej parafii. Z radością informujemy, iż w minionym tygodniu zakończyły się na cmentarzu parafialnym prace związane z całkowitym wyłożeniem alejek chodnikowych nową kostką brukową (w ilości około 700 metrów kwadratowych). Bardzo serdecznie dziękujemy za znaczne wsparcie Firmie BUDIZOL, za wykonanie inwestycji Firmie Lux-Dom. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom, którzy włączają się materialnie w sprawy gospodarcze naszej wspólnej własności. W czasie trwania prac budowlanych na cmentarzu został też poddany uporządkowaniu drzewostan – głównie poprzez podcięcie suchych i zagrażających bezpieczeństwu gałęzi. Zakończyły się też prace związane z generalnym remontem części kuchennej (gospodarczej) i garażowej domu plebanijnego.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Zachęcamy do lektury.

7. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich pozdrawiamy – szczególnie Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. W tym tygodniu swoje Rocznice Święceń Kapłańskich będą obchodzili Księża Wikariusze: Patryk Sękowski (4.06. – 2. rocznica) i Jakub Nowakowski (3.06. – 1. rocznica). Życzymy Księżom dużo łask od Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana!

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp Karola Władysława Grzybowskiego (l. 72). W poniedziałek (3.06) o godzinie 11.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Jana Wojciecha Sowińskiego (l. 65). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz i m dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz