top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.10.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.10.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 X 2020 roku – NIEDZIELA MISYJNA

  1. Oto ja, poślij mnieto hasło Światowego Dnia Misyjnego, który dzisiaj obchodzimy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o krajach misyjnych i misjonarzach! Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które przekażemy na cele misyjne.

  2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, w czwartek – 22.10 – Uroczystość Świętego Jana Pawła II.

  3. Każdego dnia października po wieczornej Mszy Świętej odbywają się Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy! W piątek – 23.10 – zakończy się – skierowany do dzieci – konkurs różańcowy: Wszystko postawiłem na Maryję. Podpisane karty z zebranymi tajemnicami różańcowymi prosimy przekazywać katechetom w szkole, bądź w kościele. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 31.10 – po ostatnim różańcu.

  4. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  5. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą złożono ofiary w wysokości 3, 627 złotych. Dziękujemy za tę i inne formy wsparcia funkcjonowania naszej parafii.

  6. Wszystkim uczestnikom liturgii przypominamy o konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych: zasłanianie nosa i ust, bezpieczna odległość oraz zachęcamy do dezynfekcji dłoni (w wejściu do kościoła znajdują się bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji). Jednorazowo w naszym kościele mogą aktualnie przebywać 140 osoby.

  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy oraz kalendarze.

  8. Naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych!

  9. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Jana Niedziałkowskiego (l. 88). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz