top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.03.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.03.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 III 2018 roku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Od dzisiejszej niedzieli – zgodnie z tradycją – zostały zasłonięte w świątyniach krzyże, które takimi pozostaną do zakończenia liturgii w Wielki Piątek. Jutro – 19 marca – przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła powszechnego i naszej diecezji.
  2. Przed nami ostanie w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. (czyli ok. godziny 17.30) rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale w Niedzielę Palmową – 25 marca – po Mszy św. o godzinie 16.00. Niedzielą Palmową – Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. O godzinie 12.00 gromadzimy się przed świątynią skąd wyruszy – rozpoczynająca Sumę – procesja z palmami. Niedziela Palmowa to także Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie młodzieży naszej diecezji z Biskupem Ordynariuszem Wiesławem Alojzym Meringiem – w ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży – będzie miało miejsce w sobotę 24 marca w Parafii Świętej Barbary w Turku.
  1. W minioną niedzielę – w ramach niedzieli inwestycyjnej – złożono na tacę ponad 6300 złotych. Dziękujemy za ofiarność na prowadzone w budynku plebanijnym prace remontowe. Tradycyjnie – składane na tacę w Niedzielę Palmową ofiary – przeznaczone zostaną na zakup kwiatów do ciemnicy i grobu Pana Jezusa.
  2. W najbliższy czwartek – 22 marca – w godzinach 9.00-12.00 będziemy mieli możliwość pozostawienia na parkingu przy kościele (w wyznaczonym do tego miejscu) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Firma Green Office Ecologic przeprowadza odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu i zgromadzone z tego tytułu środki finansowe przekazuje na działalność misyjną Kościoła. W tym roku przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Na stoliku pod chórem znajdziemy ulotki z informacjami o akcji.
  3. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  4. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego dla ducha przeżycia prowadzącego nas bezpośrednio do Wielkiego Tygodnia czasu Wielkiego Postu!
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Jerzego Tadeusza Kulki (l. 76) i Śp. Mirosławy Lilii Kraj (l. 74). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…                                                                                                                                                                                                                                                 ks. Sebastian Osiński, proboszcz