top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.02.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.02.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 II 2019 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek – 22 lutego – Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła; w sobotę – 23 lutego – wspomnienie Świętego Polikarpa, Biskupa i Męczennika.
 2. W piątek – 22 lutego – o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie kolejna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył będzie o. Marek Matyszek, klaretyn. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia oraz wstawiennicza. Zapraszamy na tę wyjątkową modlitwę!
 3. Zgodnie z treścią kanonu 536 Kodeksu Prawa Kanonicznego, jeśli biskup diecezjalny uzna to za pożyteczne, w każdej parafii można ustanowić radę duszpasterską, której przewodniczy proboszcz i w skład której wchodzą wierni, którzy pomagają w ożywianiu działalności duszpasterskiej. Drugi Synod Diecezji Włocławskiej mówi, iż członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej powołuje proboszcz na podstawie własnego rozeznania i po uprzedniej konsultacji ze współpracownikami (duchownymi i świeckimi). Wytyczne mówią, iż w składzie Parafialnej Rady Duszpasterskiej powinien być uwzględniony przekrój społeczny i terytorialny parafii.
  P
  rzypominamy, że do końca lutego istnieje możliwość zaproponowania ewentualnych kandydatów do naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, której członków chcemy w marcu przedstawić do zatwierdzenia w Kurii Diecezjalnej.
 1. W miniony wieczór i noc odbył Parafialny Bal Charytatywny 2019. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę, wspólne spędzeniu czasu i materialne wsparcie inicjatywy zakupu nowego sprzętu dla parafialnego dziecięco-młodzieżowego zespołu „Na Duchową Nutę”. Dziękujemy także za złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną ofiary. Zebrano kwotę w wysokości 5,500 złotych.
 2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Zachęcamy do lektury!
 3. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem możemy zapoznać się z następującymi zaproszeniami:
  Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza – 21 lutego (czwartek) o godzinie 16.00 do auli Muzeum Diecezjalnego, przy Placu Kopernika 3 – na spotkanie poświęcone Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, w 100. Rocznicę założenia placówki we Włocławku;
  Klub Polonia Christiana we Włocławku zaprasza na wykład inauguracyjny p.t. „Gender –złowieszczy eksperyment na człowieku i społeczeństwie”, który wygłosi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz – 21 lutego (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Muzeum Diecezjalnego;
  Szkoła Podstawowa nr 19 – przy ulicy Szkolnej 13 Włocławku – zaprasza rodziców i przyszłych uczniów oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na OTWARTE DRZWI 26 lutego w godzinach 16.30-18.00.
 1. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – życzymy pogody ducha i silnej wiary!
 2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Krystyny Przybyszewskiej (l. 88) i Śp. Izabeli Marii Wójcik-Żyśko (l. 76). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz