top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.01.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.01.2021 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 I 2021 roku – II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jutro rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 19.01 – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w czwartek – 21.01 – wspomnienie św. Agnieszki. W przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego. Będzie to jednocześnie Dzień modlitewnej i materialnej solidarności z Chorwacją, którą 29 grudnia 2020 roku nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Po Mszach świętych będzie przeprowadzana zbiórka datków na pomoc Chorwacji.
  2. Od jutra udajemy się z kolędowym błogosławieństwem do Parafian, którzy (do 15 stycznia) zgłosili chęć przyjęcia tegorocznej Kolędy. Program tegorocznej wizyty duszpasterskiej został zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii (duch-swiety.pl) oraz na tablicy ogłoszeń przed kościołem. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna. Będzie czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-9.00. Wieczorem kancelaria nie będzie czynna.
  3. Niedzielne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe z naszej świątyni transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=9fqyy8VBEOY
  4. Dziękujemy za złożone w ostatnią niedzielę na tacę gospodarczą Zebrano 3,440 złotych. Dziękujemy również serdecznie wszystkim Osobom, które w ostatnim czasie wsparły naszą parafię drogą bankową. Zachęcamy również do przekazywania 1% ze swego podatku na rzecz Świetlicy ORATORIUM, która jest placówką pożytku publicznego.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  6. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy bogatego w dobro tygodnia. W najbliższy czwartek (21.01) przypada Dzień Babci, a w piątek (22.01) Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo radości i zdrowia!
  7. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Lechosława Kazimierza Pajor (l. 77), Śp. Zdzisława Śpiewaka (l. 83), Śp. Haliny Malinowskiej (l. 91), Śp. Jerzego Stanisława Trawińskiego (l. 71) i Śp. Ilony Stanisławy Galczak (l.51). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz