top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 XII 2018 roku – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Świętujemy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – nazywaną Niedzielą Radości. Od jutra rozpoczniemy drugą część Adwentu – czas bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego.
 2. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Naszym rekolekcyjnym ćwiczeniom przewodniczy ks. Krzysztof Rogala, doktorant Wydziału Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Kościelnym Diecezji Włocławskiej. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie Księdza Rekolekcjonistę i modlimy się dla niego o światło Ducha Świętego! Program rekolekcji: dzisiaj niedzielny porządek Mszy Świętych, jutro i we wtorek Msze Święte o godzinie 9.00, 17.00 (Roraty z udziałem dzieci i młodzieży) oraz o 18.30.
  Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Eucharystią. Składane w poniedziałek i wtorek na tacę ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
 3. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zapisywać osoby chore lub w podeszłym wieku, które chcą przyjąć sakramenty przed Bożym Narodzeniem. Jutro – w poniedziałek 17 grudnia – od godziny 10.00 odwiedzimy zgłoszonych chorych w ich domach.
 4. W tym tygodniu Roraty będą sprawowane: o godzinie 6.30 w Karmelu oraz w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00 w głównym kościele. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
 5. W najbliższy czwartek – 20 grudnia – o godzinie 16.00 w Świetlicy Oratorium rozpocznie się spotkanie wigilijne dzieci i młodzieży uczęszczających do Świetlicy, ministrantów, Oazy Dzieci Bożych oraz Zespołu Muzycznego Na Duchową Nutę. W programie spotkania: dzielnie się opłatkiem, śpiew kolęd, jasełka, poczęstunek i oczywiście słodkie upominki! Zapraszamy!
 6. W minioną niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej złożono ofiary w wysokości 5,370 złotych. Dziękujemy za troskę o nasze sprawy gospodarcze. Obecnie trwają prace przy przebudowie i instalacji odwodnienia wjazdu garażowego od strony ulicy Parafialnej.
 7. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców (opiekunów prawnych) dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 8. Zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY! Po każdej Eucharystii możemy dzisiaj zakupić piękne ozdoby świąteczne wykonane podczas zajęć w Świetlicy ORATORIUM! Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na potrzeby Świetlicy!
  W czasie rekolekcji oraz w przyszłą niedzielę po Msza Świętych będziemy mogli też zakupić – za dowolną ofiarę złożoną na fundusz ministrancki – sianko wigilijne wraz kartką świąteczną lub gipsowymi figurkami wykonanymi własnoręcznie przez ministrantów, dzieci oazowe – pod kierunkiem księdza Jakuba!
 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się rozwiązanie dwóch konkursów – „Ozdoby Świąteczne” oraz „Wigilia Słowa” – organizowanych przez naszą Świetlicę.
 2. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”, kalendarze ścienne na 2019 rok oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Serdecznie dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy dużo sił fizycznych oraz pogody ducha. Wykorzystajmy też dobrze okazję własnej odnowy duchowej poprzez udział w rekolekcjach parafialnych.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz