top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 IX 2018 roku – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek – 18 września – Święto Świętego Stanisława Kostki (patrona dzieci i młodzieży, któremu poświęcony został bieżący rok 2018); w czwartek – 20 września – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – 21 września – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 2. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 sprawowana jest Msza Święta (Suma) z udziałem dzieci. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkie dzieci i ich rodziców. Szczególnie prosimy o obecność dzieci z klas III-ich, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Ta grupa dzieci dzisiaj po Sumie otrzyma swoje indeksy.
 3. Młodzież klas ósmych oraz trzecich klas gimnazjum, która chce przystąpić w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w następną niedzielę (22 września) na Mszę Świętą o godzinie 16.00 i następujące po niej spotkanie organizacyjne.
 4. Ministrantów starszych oraz młodszych zapraszamy na cotygodniowe spotkania w soboty o godzinie 11.00 (w kościele lub na plebanii). Zapraszamy także osoby, które chciałby zasilić szeregi ministranckie swoją obecnością!
 5. Przypominamy, że funkcjonuje już nowy oficjalny profil Facebook naszej parafii: Parafia Ducha Świętego we Włocławku – Michelin. Zapraszamy do odwiedzania. Staramy się zamieszczać na tymże profilu (jak i na internetowej stronie parafii: duch-swiety.pl) aktualne informacje dotyczące spraw parafialnych.
 6. W minionym tygodniu – w ramach niedzieli inwestycyjnej – złożono na tacę ofiary w wysokości 5,050 złotych. Dziękujemy za życzliwość i troskę o naszą parafię.
 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Są także różne kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 – ze Św. Janem Pawłem II, z papieżem Franciszkiem, aniołami, ziołami i inne.
 8. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia duszy i ciała oraz życzliwości ze strony innych ludzi.
 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Kamili Henryki Pińkowskiej (l. 78), Śp. Anny Janiny Łyszkiewicz (l. 78) oraz Śp. Danuty Gerba (l. 70). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi osób zmarłych i prosimy dla tych, którzy zakończyli ziemski odcinek życia o łaskę Nieba! Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                   ks. Sebastian Osiński, proboszcz