top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 II 2020 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę – 22 lutego – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
2. Dzisiaj – na Mszy Świętej o godzinie 12.00 – będziemy gościli przedstawicieli funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wraz z pocztem sztandarowym garnizonu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za 10 lat posługi kapelańskiej naszego Księdza Proboszcza.
3. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się dzisiaj obowiązkowe spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o raz ich rodziców (opiekunów).
4. W piątek (21.02) Świetlica ORATORIUM zaprasza na drzwi otwarte. Będzie to popołudnie z grami planszowymi. Zapraszamy dzieci z rodzicami i młodzież szkolną. Świetlica jest czynna od godziny 14.00 do 18.00.
5. W najbliższy piątek – 21 lutego – o godzinie 19.00 będzie sprawowana w dolnym kościele Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Eucharystii oraz modlitwom uwielbieniowo-wstawienniczym będzie przewodniczył tradycyjnie ks. Marek Matyszek, klaretyn z Warszawy.
6. W sobotę – 22 lutego – w restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem o godzinie 19.00 rozpocznie się Parafialny Bal Charytatywny 2020. W zabawie weźmie udział 200 osób. Ta inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – co również nam sprawia radość. Wszystkie osoby, które z braku wolnych miejsc nie wezmą udziału w zabawie, serdecznie przepraszamy. W najbliższych dniach – na stronie internetowej naszej parafii – zostanie zamieszczone menu balu.
7. Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora organizuje (w dniach 1-5 czerwca br.) wyjazd w góry – do Tylmanowej. Koszt (z transportem i pobytem) wynosi 550 złotych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowych informacji na ten temat udziela kierownik klubu – p. Mirosława Wojciechowska.
8. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną ofiary. Zebrano 5,029 złotych.
9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
10. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom, Solenizantom oraz Gościom – życzymy światła Ducha Świętego na każdy dzień.
11. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Ryszarda Kulewskiego (l. 60). Rodzinie wyrażamy współczucie, zmarłemu ofiarujmy modlitwę: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku