top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.12.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.12.2019 ROKU

        OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 XII 2019 roku – III NIEDZIELA ADWENTU
1. Świętujemy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – nazywaną Niedzielą Radości. Od wtorku rozpoczniemy drugą część Adwentu – czas bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego. III Niedzielą Adwentu rozpoczynają się także tradycyjne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
2. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwają w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Naszym rekolekcyjnym ćwiczeniom przewodniczy ks. Julian Głowacki, redaktor tygodnika Idziemy – Ład Boży. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Księdza Rekolekcjonistę i modlimy się dla niego o światło Ducha Świętego!
Program rekolekcji: dzisiaj niedzielny porządek Mszy Świętych, jutro i we wtorek Msze Święte o godzinie 9.00, 16.30 (Roraty z udziałem dzieci i młodzieży) oraz o 18.00.
Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Eucharystią. Składane w poniedziałek i wtorek na tacę ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
3. Zapraszamy na Adwentowe Roraty, które są sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. W kościele w tym tygodniu Roraty w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.30 (główny kościół).
4. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zapisywać osoby chore lub w podeszłym wieku, które chcą przyjąć sakramenty przed Bożym Narodzeniem, a nie mogą tego uczynić w kościele. W piątek 20 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy zgłoszonych chorych w ich domach.
5. W ropzoczynającym się tygodniu Świetlica Oratorium zaprasza na warsztaty biżuteryjne i florystyczne, które odbędą się w pomieszczeniach Świetlicy, w dolnym kościele: we wtorek od godziny 16.00 do 18.00 wykonywanie biżuterii, w środę od godziny 15.00 zajęcia florystyczne – kompozycje bożonarodzeniowe we flower box’ie. Zajęcia z florystyki przeprowadzone zostaną również w czwartek w godzinach 17.00-19.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnych prosimy o zapisywanie się telefonicznie (tel. 698 668 719) lub osobiście w siedzibie świetlicy. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej świetlicy i na profilu FB.
6. W najbliższy piątek – 20 grudnia – o godzinie 16.00 w Świetlicy Oratorium rozpocznie się spotkanie wigilijne dzieci i młodzieży uczęszczających do Świetlicy, czynnych ministrantów oraz Zespołu Muzycznego Na Duchową Nutę. W programie spotkania: dzielnie się opłatkiem, śpiew kolęd, jasełka, poczęstunek i upominki.
7. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4 246 złotych.
8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
9. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i pokoju w sercu!
10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Baszewskiego (l. 73). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz