top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.11.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.11.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 XI 2020 roku – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w piątek (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  2. Biskup włocławski – Wiesław Mering – przedłużył, do odwołania, dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Osoby pozostające w domach zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych oraz ceremoniach pogrzebowych transmitowanych z naszej świątyni poprzez Internet (link do transmisji znajdziemy na stronie internetowej parafii: duch-swiety.pl oraz na parafialnym profilu Facebook). W dni powszednie Msze święte są sprawowane w dolnym kościele.
  3. Podczas dzisiejszych Mszy świętych zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycyjnie – jako znak jedności ze wspólnotą parafialną – po naszych rodzinach rozniesie (z zachowaniem norm sanitarnych) Pan Organista Ryszard Augustyniak. Z góry dziękujemy za życzliwe przyjmowanie Pana Organisty.
  4. W minioną niedzielę na tacę gospodarczą złożono ofiary w wysokości 2, 579 złotych. Dziękujemy za składane w kościele oraz poprzez wpłatę na konto bankowe parafii ofiary.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury. Od przyszłej niedzieli będziemy mieli możliwość nabywania świec wigilijnych Caritas.
  6. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy pokoju w sercu oraz zdrowia!
  7. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Czesławy Zofii Grzegorek (l. 86) i Śp. Siostry Ewencji Pietrzak (l. 80). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz