top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 IX 2019 roku – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (16.09) – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana; w środę (18.09) – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski; w piątek (20.09) – wspomnienie Św. Męczenników Koreańskich; w sobotę (21.09) – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 2. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dzieci chcących przystąpić w naszej parafii w tym roku szkolnym (17.05.2020 roku) do I Komunii Świętej oraz ich rodziców (opiekunów prawnych). Zapraszamy!
 3. Matka Najświętsza w wielu swych objawieniach wzywa nas do odmawiania różańca. W naszej parafii działa bardzo prężnie Koło Żywego Różańca. Jest to wspólnota, którą tworzą kobiety. Różaniec jest modlitwą, która skuteczna jest w życiu każdego człowieka i na każdym jego etapie. Wraz z Księżmi Wikariuszami uznaliśmy, iż bardzo dobrze byłoby stworzyć w naszej parafii także Różę Różańcową Mężczyzn oraz Dzieci.
  Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i Świat, codzienną, pokorną modlitwą otaczają tych, którzy najbardziej jej potrzebują oraz są wskazani w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy. Róża Żywego Różańca Św. składa się z 20 osób, bo tyle tajemnic liczy Różaniec Święty. Każda z osób codziennie odmawia jedną, wyznaczoną tajemnicę Różańca Świętego, więc Róża odmawia codziennie cały Różaniec Święty.
  Osoby chcące przyłączyć się do tej inicjatywy prosimy o kontakt z Księdzem Jakubem.
 1. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę – w ramach tacy gospodarczej – ofiary. Zebrano 4,950 złotych. Niebawem rozpoczniemy prace remontowe korytarzy w dolnej części naszego kościoła, dokończymy prace przy elewacji słupków bramy cmentarnej oraz podejmiemy dalszy ciąg prac remontowych domu plebanijnego.
 2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są także kalendarze ścienne na 2020 rok oraz duże kalendarze książkowe.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy szczególnie Solenizantów i Jubilatów!
 4. W minionym tygodniu poprzez liturgię pogrzebową pożegnaliśmy: Śp. Henryka Świątka (l. 67) i Śp. Juliana Gabryela (l. 82). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …
                                                                                                                                                                                                                                               ks. Sebastian Osiński, proboszcz