top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.03.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.03.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 III 2020 roku

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W związku z ograniczeniami wynikającymi z wprowadzenia w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego nie możemy gromadzić się na liturgii w grupie większej niż 50 osób. Jeśli w tym czasie (szczególnie w niedziele) wyrazi wolę uczestnictwa w Mszy świętej więcej niż 50 osób, wówczas będziemy sprawowali dwie Msze święte równocześnie – w kościele górnym i dolnym. Zwracamy się także z prośbą o przestrzeganie wszystkich wytycznych dotyczących stanu zagrożenia epidemicznego. Zapoznajmy się również z decyzjami naszego Biskupa Wiesława Meringa – odczytujemy je dzisiaj w ramach ogłoszeń duszpasterskich, są także umieszczone na naszej stronie internetowej i profilu Facebook.
  2. Zachęcamy wszystkich naszych Parafian oraz Sympatyków do większej modlitwy za siebie i bliskich. Ufnie powierzmy Bogu sprawę naszego bezpieczeństwa – przy jednoczesnym wykorzystaniu naszych ludzkich możliwości! Nasza świątynia jest otwarta w niedziele od godziny 8.30 do godziny 17.00; od poniedziałku do soboty w godzinach: 9.00-16.30. Zostały ustawione w kruchcie górnego kościoła klęczniki, które mogą nam posłużyć w czasie indywidualnej modlitwy. My, duszpasterze parafii, w każdy wieczór o godzinie 20.30 – zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – odmawiamy w dolnym kościele modlitwę różańcową – bez udziału wiernych, ale w ich intencjach.
  3. W tym tygodniu w liturgii: 17 marca (wtorek) wspomnienie Świętego Patryka, Biskupa – Patrona Księdza Patryka (pamiętajmy o Księdzu Patryku w naszych modlitwach, w najbliższą niedzielę – 22.03 – o godzinie 12.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji Czcigodnego Solenizanta), 19 marca (czwartek) Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek po wieczornej Eucharystii – Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 – Gorzkie Żale.
  5. Z przyczyn wiadomych, nie odbędzie się zaplanowany na najbliższą środę odbiór alb pierwszokomunijnych. Nowy termin podamy w późniejszym czasie.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebrano 4,709 złotych.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
  8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy także wszystkich pozostających w domach. Wszystkim życzymy silnej wiary, pokoju serca i zdrowia!

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku