top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 X 2018 roku – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVIII DZIEŃ PAPIESKI

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa; we wtorek – 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę – 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek – 18 października – Święto Św. Łukasza Ewangelisty; w sobotę – 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego.
 2. Pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, która organizuje stypendia dla zdolnej, a ubogiej młodzieży. W imieniu stypendystów tego „Żywego Pomnika” św. Jana Pawła II dziękujemy za wsparcie!
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12.00 zostaną pobłogosławione i rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej różańce.
 4. Zapraszamy na odbywające się w październiku – każdego dnia po wieczornych Mszach Świętych – nabożeństwa różańcowe. Na zakończenie każdego nabożeństwa istnieje możliwość wylosowania przez dzieci i dorosłych figur Matki Bożej i zabrania ich na jeden dzień na modlitwę domową.
 5. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. W Drugiej Księdze Machabejskiej możemy przeczytać, iż książę izraelski Juda za swoich poległych żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu (2 Mch 12, 43-46). Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dla uniknięcia zbędnych pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych Zmarłych w mianowniku.
 6. W najbliższy wtorek – 16 października – przypada 40. Rocznica Wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering, w nawiązaniu do tej rocznicy, powołał do istnienia Kapitułę Kolegiaty Ciechocińskiej, w której kanonikiem gremialnym został mianowany nasz ksiądz proboszcz Sebastian Osiński. We wtorek w Kolegiacie w Ciechocinku o godzinie 15.30 sprawowana będzie Msza Święta inaugurująca niniejszą Kapitułę. W związku z wyjazdem na to wydarzenie – we wtorek wieczorem kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 7. W najbliższy czwartek – 18 października – odbędą się w naszym mieście uroczystości związane z Rocznicą Męczeńskiej Śmierci Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki i 100. Rocznicą Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. O godzinie 14.00 w Centrum Kultury Browar B (ul. Łęgska 28) – Uroczysta Akademia. O godzinie 17.30 – pod przewodnictwem J.E. Bpa Wiesława Meringa i z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – polowa Msza Święta na placu przy Sanktuarium Błogosławionego Męczennika (ul. Płocka). Zapraszamy – wraz z organizatorami – do wspólnej modlitwy!
 8. Za tydzień – 21 października – Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa: „Pełni Ducha i posłani”. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ojca Mariusza Bartuziego ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych. Ojciec Mariusz będzie głosił przez całą niedzielę Słowo Boże i podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach.
 9. W dniu wczorajszym (13 października) 50-osobowa grupa – głównie członkowie Koła Żywego Różańca wraz z księdzem proboszczem Sebastianem – wzięła udział w pielgrzymce do Skępego, Obór i Golubia-Dobrzynia. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie – za modlitwę i wesołą atmosferę.
 10. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną ofiary. W minionym tygodniu odrestaurowaliśmy stojącą przy kościele figurę Matki Bożej. Bardzo dziękujemy za duży wkład pracy w to przedsięwzięcie Pani Ewie Karczewskiej i Panu Ryszardowi Fornalewiczowi.
 11. Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska Delegatura we Włocławku informuje, iż – w związku z przypadającym w tym tygodniu Świętem Św. Łukasza – patrona służby zdrowia – w najbliższą niedzielę (21.10.) o godz. 9.30 w parafii Świętego Jana Chrzciciela we Włocławku (ul. Św. Jana 3) sprawowana będzie Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych i żyjących lekarzy oraz lekarzy dentystów – członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 – ze Św. Janem Pawłem II, z papieżem Franciszkiem, aniołami, ziołami i inne.
 13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od kochającego nas Boga! Szczególnie pozdrawiamy obchodzących dzisiaj swoje Święto Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich Pracowników edukacji!