top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.06.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 VI 2020 roku
UROCZYSTOŚĆ BŁ. BISKUPA MICHAŁA KOZALA – PATRONA WŁOCŁAWKA

1. W tym tygodniu w liturgii: w środę – 17.06 – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, w piątek – 19.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – 20.06 – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
2. Dziś o godzinie 15.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku sześciu diakonów naszej diecezji przyjmie z rąk bpa Wiesława Meringa święcenia prezbiteratu. Wśród przystępujących do święceń będzie ks. diakon Łukasz Kołodziejczak, który w kończącym się roku akademickim odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Pamiętajmy w modlitwie o diakonie Łukaszu i jego współbraciach z roku.
3. W czwartek (18.06) – w ramach zakończenia Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – na Mszę Świętą o godzinie 17.00 zapraszamy w albach dzieci, które w miniony czwartek przystąpiły do Komunii Świętej Rocznicowej. Czwartkowa Eucharystia będzie miała szczególny charakter, ponieważ będzie to Msza Święta Prymicyjna nowo wyświęconego kapłana – księdza Łukasza Kołodziejczaka. Na koniec Mszy Świętej będzie udzielone wszystkim uczestnikom specjalne indywidualne prymicyjne błogosławieństwo – poprzez nałożenie rąk. Wszyscy otrzymamy od neoprezbitera Łukasza pamiątkowy prymicyjny obrazek.
4. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – po wieczornych Eucharystiach oraz wspólnotowa modlitwa różańcowa – każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30).
5. W tym roku w naszej parafii I Komunia Święta odbędzie się w niedzielę 27 września o godzinie 10.30. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy – wraz z rodzicami – do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych o godzinie 12.00 (także w okresie wakacyjnym).
6. Dziękujemy za złożone dzisiaj – na tacę gospodarczą – ofiary. Wyrażamy także wdzięczność Osobom, które w ostatnim czasie wsparły naszą parafię poprzez wpłatę ofiar na parafialny rachunek bankowy.
7. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do sięgania po – rozwijające naszą wiedzę i wiarę – treści katolickie.
8. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości darów Ducha Świętego! Maturzystom życzymy pomyślnego przebiegu egzaminów!
9. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb Śp. Marianny Bartczak-Grzybowskiej (l. 93). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz