top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.02.2021 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.02.2021 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 II 2021 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy – pod hasłem Trzeźwością pokonywać kryzys –  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Najbliższą środą – 17.02 – rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze święte – z obrzędem posypania głów pobłogosławionym popiołem – o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół górny). Od 17 do 21 lutego przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Na Mszę świętą o godzinie 10.30 zapraszamy dzisiaj wszystkie Osoby, które w tym roku chcą przyjąć sakrament bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  4. Niedzielne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe z naszej świątyni transmitowane są przez Internet.
    Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=RPRDCAOU3Dw.
  5. Dziękujemy za złożone dziś w kościele na tacę gospodarczą, jak i w przeciągu minionego tygodnia wpłacone na konto parafii, ofiary na rzecz naszej parafii.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
  7. Dziękując za wspólnotę modlitwy, życzymy wszystkim dużo miłości, pokoju i radości w sercu!
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Piotra Szantyra (l. 57), Śp. Krzysztofa Kasprowicza (l. 68) i Śp. Władysława Stefaniaka (l. 93). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

  ks. Sebastian Osiński, proboszcz