top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.01.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 I 2018 roku

 II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu będziemy obchodzili: w środę – Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce oraz wspomnienie św. Antoniego; w czwartek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia); w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  2. Dobiega końca czas zapisów na Parafialny Bal Charytatywny 2018, który w tym roku odbędzie się 3 lutego w restauracji „Podgrodzie”. Można się jeszcze zapisywać. Osoby wcześniej zdeklarowane prosimy o kontakt – w ramach potwierdzenia swego uczestnictwa i uiszczenia wpłaty.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku w dniach 10-11 lutego 2018 roku organizuje rekolekcje dla maturzystów. Przyjazd 9 lutego (piątek) w godz. 15.00-16.00, rozjazd 11 lutego (niedziela) ok. godz. 18.30. Osoby chętne mogą zgłaszać się do 5 lutego. Szczegółowych informacji udzielają duszpasterze.
  4. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach niedzieli inwestycyjnej – ofiary na tacę. Trwają prace związane z przebudową i generalnym odnowieniem kancelarii parafialnej, jej poczekalni i zaplecza sanitarnego oraz mieszkania wikariuszowskiego. Biorąc pod uwagę sugestie naszych Parafian zamontowaliśmy na zewnątrz świątyni (niedaleko pomnika św. Jana Pawła II) gablotę informacyjną. Będą w niej umieszczane intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie, zapowiedzi i inne ważne informacje.
  5. Działająca od wielu lat przy naszej parafii Świetlica Oratorium jest placówką pożytku publicznego dla dzieci i młodzieży. Na działalność świetlicy możemy przekazać 1% swego podatku. Numer KRS i inne informacje o świetlicy możemy znaleźć na ulotkach, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. W imieniu dzieci, młodzieży i wychowawców – dziękujemy.
  6. Trwa wizyta duszpasterska – zwana tradycyjnie „Kolędą”. Program wizyty duszpasterskiej podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Znajduje się on również na stronie internetowej naszej parafii (www.duch-swiety.pl). Dziękujemy za otwartość i życzliwość.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy światła i mocy Ducha Świętego! W najbliższą niedzielę – Dzień Babci, następnie – Dzień Dziadka.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + p. Ryszarda Kowalewskiego (l. 70), + p. Czesława Ulanowskiego (l. 91) i + p. Krystyny Dębowskiej (l. 66). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie                                                                                                                 ks.Sebastian Osiński, proboszcz