top
Ogłoszenia OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.12.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.12.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 XII 2020 roku

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża. W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, które są sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. W kościele Roraty w tym tygodniu będą sprawowane we wtorek (w kościele dolnym) i w sobotę (w kościele głównym) o godzinie 17.00. Szczególnie na sobotnie Roraty zapraszamy dzieci przed I Komunią Świętą i młodzież przed bierzmowaniem.
 3. 17 grudnia rozpoczniemy drugą część Adwentu – bezpośrednio przygotowującą nas do uroczystości Bożego Narodzenia. Nieodzowną pomocą w duchowym przygotowaniu się do Bożego Narodzenia będzie nasz parafialny Przedświąteczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi Świętej, który odbędzie się w najbliższą sobotę – tj. 19 grudnia w godzinach: 15.00 – 21.30. Na stoliku pod chórem są wyłożone programy. Prosimy o zabranie ich ze sobą. Program tego dnia jest również umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy 19 grudnia!
 4. W przyszłą niedzielę (20.12) dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Eucharystii o godzinie 12.00 pobłogosławione książeczki do nabożeństwa.
 5. Niedzielne Msze święte oraz liturgie pogrzebowe sprawowane w naszej świątyni transmitowane są przez Internet. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=OQAp-p2wsHc.
 6. Pan Organista Ryszard Augustyniak roznosi (z zachowaniem norm sanitarnych) pobłogosławione w świątyni opłatki wigilijne. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie tego znaku jedności z naszą parafią.
 7. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Aktualnie dobiegają końca prace związane z wydzieleniem dwóch pomieszczeń gospodarczych na zapleczu prezbiterium. Dziękujemy za wszelką życzliwość i troskę o funkcjonowanie parafii.
 8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, w którym znajdziemy m.in. artykuły dotyczące wizyty duszpasterskiej – Kolędy – która w obecnym czasie pandemii zapewne nie będzie wyglądała tak, jak w latach poprzednich (o czym będziemy informowali w najbliższym czasie). Zachęcamy również do nabywania świec Caritas, które są cegiełką w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Od dzisiejszej niedzieli możemy również nabyć pobłogosławione sianko, wraz z życzeniami świątecznymi od duszpasterzy. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy siły ducha i ciała naszym Parafianom, Przyjaciołom oraz Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia!
 10. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Zofii Pszczółkowskiej (l. 79) i Śp. Teresy Gawrysiak (l. 88). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Prosimy również o życie wieczne dla zmarłych Ofiar wprowadzonego przed 39-ciu laty stanu wojennego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                                                                                                                                                                                     ks. Sebastian Osiński, proboszcz