top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.10.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.10.2019 ROKU

         OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 X 2019 roku – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pod hasłem Wstańcie, chodźmy! przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski. W wielu miejscach Polski przeprowadzana jest przez wolontariuszy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórka datków na rzecz stypendiów dla utalentowanej i biednej młodzieży. Wychodząc z kościoła również my możemy wesprzeć ten cel dobrowolną ofiarą.
2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa (w Karmelu – Uroczystość – Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa o godzinie 17.00), w środę (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek (18.10) – święto św. Łukasza Ewangelisty (patrona służby zdrowia).
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się przez cały październik po wieczornych Mszach Świętych.
3. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. W Drugiej Księdze Machabejskiej możemy przeczytać, iż książę izraelski Juda za swoich poległych żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu (2 Mch 12, 43-46). Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dla uniknięcia zbędnych pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych Zmarłych w mianowniku.
4. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne osób chcących przystąpić w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy także wszystkie osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przystąpiły w okresie szkolnym do sakramentu bierzmowania, aby zgłosiły się do nas – duszpasterzy i mogły ten brak sakramentu w czerwcu 2020 roku uzupełnić.
5. Dziś po ostatniej Mszy Świętej (o godzinie 16.00) odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Procesję z figurą Matki Bożej poprzedzi modlitwa różańcowa. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów (świec).
6. W najbliższy piątek (18.10) o godzinie 19.00 w dolnym kościele odbędzie się Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała (pod przewodnictwem o. Marka Matyszka, klaretyna). Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy uwielbieniowo-wstawiennicze. Zapraszamy.
Również w piątek (18.10) na tamie włocławskiej odbędą się obchody związane z 35 Rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki (rozpoczęcie uroczystości o godzinie 17.00).
7. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
8. Dziś w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 – z racji 450. Rocznicy powstania WSD we Włocławku – odbędzie się koncert Chóru i Orkiestry Filharmonii Narodowej. Wykonane zostanie w całości oratorium MESJASZ Georga Friedricha Händla. Udział w koncercie jest bezpłatny.
9. Dziękujemy za złożone na tacę gospodarczą ofiary. W ostatnim czasie zostało wymienione w całości oświetlenie korytarzy dolnego kościoła, zakończyły się prace przy bramie cmentarnej, wymieniono kolejną część instalacji hydraulicznej domu plebanijnego (gdzie też trwają prace remontowe). Niebawem rozpoczną się prace związane z malowaniem ścian korytarzy dolnego kościoła i wyłożeniem ich minigranitem oraz prace związane z wymianą ogrodzenia śmietników na cmentarzu.
10. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
11. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Parafianom za obecność i wspólnotę modlitwy. Dużo łask od Boga życzymy Jubilatom i Solenizantów tego tygodnia!
12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jacka Marka Jakubowskiego (l. 62). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz