top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.01.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 I 2019 roku – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Dzisiejszą niedzielą – Świętem Chrztu Pańskiego – kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata; w sobotę – 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara (założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego – czyli Sióstr Sercanek, które mają także swój dom na terenie naszej parafii – przy Alei Jana Pawła II).
  2. W czwartek 16 stycznia – pod hasłem „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11,9) – będziemy obchodzili XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Natomiast w piątek 17 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego są słowa: „Dąż do sprawiedliwości”, zaczerpnięte z Księgi Powtórzonego Prawa 16, 20. Miło jest nam poinformować, iż również w naszej parafii – w czwartek 24 stycznia o godzinie 18.00 – sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego Msza Święta o jedność chrześcijan. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej modlitwie. Słowo Boże będzie głosił ks. prałat dr Dariusz Kaliński, proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Słowo świadectwa wygłosi ks. Dawid Mendrok, proboszcz Parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego we Włocławku.
  3. W ramach ogłoszeń duszpasterskich w kościołach naszej diecezji odczytywane jest dzisiaj Słowo Biskupa Włocławskiego przed najbliższymi Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. Cieszymy się, że również z naszej parafii – z grupą krakowską – udają się do Panamy dwie uczestniczki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o młodych, którzy spotkają się z papieżem Franciszkiem!
  4. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Przypominamy, iż w naszym kościele znajdują się dwa naczynia z pobłogosławioną wodą, którą możemy zabierać do domu. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
  5. W środę 30 stycznia ok. 17.30 (po Mszy Świętej) w pomieszczeniach dolnego kościoła odbędzie się mierzenie alb dla dzieci, które przystąpią w tym roku w naszej parafii do I Komunii Świętej. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie dzieci wraz z rodzicami (opiekunami prawnymi). Ze względu na rozpoczęte ferie zimowe przekazujemy tę informację z wyprzedzeniem.
  6. Zakończyliśmy już zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Osoby, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w balu prosimy o uiszczanie wpłat w kancelarii lub zakrystii.
  7. Dziękujemy za złożone dzisiaj – na tacę inwestycyjną – ofiary.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  9. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom oraz osobom, które odwiedzimy w tym tygodniu z wizytą duszpasterską – życzymy wielu łask od Pana Boga!
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Paluszkiewicza (l. 83). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz