top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.11.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.11.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 XI 2018 roku – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

1. Dziś w naszym mieście – w ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – o godzinie 10.00 przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Canto. Następnie o godzinie 10.30 uczestnicy przejdą ze 100-metrową flagą państwową do Bazyliki Katedralnej, gdzie o godzinie 11.00 rozpocznie się koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego. O godzinie 12.00 zostanie odśpiewany hymn Polski, a następnie rozpocznie się Msza św. za Ojczyznę pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa, podczas której poświęcona zostanie okolicznościowa tablica na murach katedry.
2. W naszej parafii o godzinie 7.30 będzie celebrowana Msza Święta w intencji Ojczyzny. Przed rozpoczęciem Sumy o godzinie 12.00 zostanie odśpiewany w kościele Mazurek Dąbrowskiego. W piątek (9 listopada) dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku przygotowali Wieczornicę Patriotyczną „Śladami Niepodległej”. Bardzo serdecznie dziękujemy za to piękne uczczenie Ojczyzny, w którym wielu z nas wzięło udział!
3. W przyszłą niedzielę (18 listopada) o godzinie 19.00 w Bazylice Katedralnej odbędzie się wyjątkowy koncert! Po raz pierwszy we Włocławku wystąpi Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy – z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.
4. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek – 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata; we wtorek – 13 listopada – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w sobotę – 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
5. Od dzisiejszej niedzieli – przed Mszami Świętymi o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 – modlimy się nowymi wypominkami rocznymi za naszych zmarłych. W przypadku ewentualnych błędów w imionach lub nazwiskach osób zmarłych prosimy o kontakt w zakrystii.
6. Powstaje Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora! W minioną środę odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne. Przed nami jeszcze wiele działań, które pozwolą wypracować właściwy status i program klubu, jednakże już od teraz zapraszamy wszystkich seniorów młodszych i starszych na spotkania w ramach niniejszego klubu. Będą się one odbywały w środy o godzinie 16.00 w Świetlicy ORATORIUM.
7. W najbliższą niedzielę – 18 listopada – na Mszy Świętej o godzinie 12.00 ośmiu kandydatów na ministrantów, którymi opiekuję się ks. Jakub, otrzyma szaty liturgiczne – w obrzędzie ministranckich obłóczyn. Zapraszamy na tę uroczystość także rodziców i krewnych naszych kandydatów!
8. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną ofiary. Będą one wykorzystane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.
9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na 2019 rok.
10. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Wszystkim naszym Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy pokoju w sercu oraz zdrowia!
11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Henryki Płocharskiej (l. 89), Śp. Urszuli Jadwigi Majewskiej (l. 68) oraz Śp. Piotra Jana Bieniasa (l. 55). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi osób zmarłych i prosimy dla nich o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz