top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.08.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.08.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 VIII 2018 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 13 sierpnia – Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy świętej wieczornej odmówimy różaniec i odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej (przynieśmy ze sobą świece i zawierzmy Matce nasze rodziny, parafię i nas samych); we wtorek – 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w środę – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (niedzielny porządek Mszy świętych oraz tradycyjne błogosławieństwo bukietów kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych – na zakończenie każdej Eucharystii); w piątek – 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Przeznaczamy je na trwające prace remontowe w drugim wikariacie, w którym zamieszka ks. Patryk.
  3. Tradycyjnie, zebrane w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ofiary, zostaną przekazane na prace konserwatorskie prowadzone w Katedrze. Z tej racji kieruje dzisiaj do nas swoją Odezwę Biskup Wiesław Mering, nasz Pasterz.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.
  5. Cieszymy się obecnością na dzisiejszej modlitwie oraz pozdrawiamy naszych Parafian i Gości. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha. Udającym się wypoczynek i już wypoczywającym życzymy pomyślnego i bezpiecznego urlopu! W sposób szczególny pozdrawiamy dzieci i młodzież, które spędzają swoje wakacje na zajęciach prowadzonych przez naszą Świetlicę ORATORIUM.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. s. Nulli – Zofii Stępień (l. 85) oraz Śp. Marii Anny Woźniak (l. 64). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Polecamy Bożej opiece także najbliższych osób zmarłych.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz