top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 MARCA 2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 MARCA 2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 III 2018 roku

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczętych dzisiaj parafialnych trzydniowych rekolekcjach wielkopostnych. Słowo Boże głosi Sławomir Wądołek – dyrektor i twórca Radia Katolickiej Odnowy w Polsce, duszpasterz rodzin i małżeństw, wieloletni organizator rekolekcji dla małżeństw. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: Bo niebo jest w nas zamknięte na klucz (To cytat z tekstu piosenki pt. Ten sam klucz, wykonywanej przez Ryszarda Rynkowskiego – https://www.youtube.com/watch?v=PjToUgL4l2s ). Program rekolekcji podajemy w ramach dzisiejszych ogłoszeń parafialnych, zamieszczony jest on także na stronie internetowej parafii.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 zostaną pobłogosławione modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy krótkie spotkanie z dziećmi oraz ich rodzicami (opiekunami prawnymi). Po Mszy Świętej o godzinie 16.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku bierzmowania w naszej parafii.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00). Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową – tj. 23 marca.
 4. Dziękujemy za każdą formę włączania się w prowadzone prace remontowe na plebanii i za złożone dzisiaj – w ramach niedzieli inwestycyjnej – ofiary na tacę.
 5. Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że rozpoczęły się zapisy uczniów na rok szkolny 2018/2019: do Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” oraz do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Długosza. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej szkoły oraz na naszej stronie parafialnej.
 6. Duszpasterze Parafii Narodzenia NMP i Św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku organizują Ekstremalną Drogę Krzyżową (długość trasy wynosi 30 km). Rozpoczęcie 23 marca Eucharystią o godzinie 21.00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie znajdującym się pod chórem.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 8. W ostatnim czasie na niektórych grobach znajdujących się na naszym cmentarzu (szczególnie osób zmarłych w młodym wieku lub śmiercią tragiczną) nieznane nam osoby samowolnie rozkładają kartki z prośbą o kontakt z „kancelarią”. Podany jest również numer telefonu. Informujemy, iż nie jest to nasza inicjatywa. A znajdujący się na tychże ulotkach numer telefonu nie jest numerem parafialnym. Przypuszczamy, że informacje te pozostawiają osoby, które współpracują z kancelarią prawną, która trudni się pośredniczeniem w pozyskiwaniu odszkodowań. Jest to bardzo nieelegancka i dwuznaczna forma reklamy, z którą parafia nie ma nic wspólnego.
 9. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego dla ducha przeżywania czasu Wielkiego Postu! Prosimy także o ostrożność, ponieważ – jak informuje w skierowanym do nas komunikacie Komendant Komendy Miejskiej Policji we Włocławku – w ostatnim czasie dokonało się kilkanaście przypadków oszustw, kradzieży dokonanych na szkodę starszych, samotnie zamieszkujących osób (metoda na tzw. wnuczka, synową, córkę czy też innego członka rodziny lub funkcjonariusza).
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Arkadiusza Jana Żuchlińskiego (l. 95). W poniedziałek o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Janiny Bogumiły Szpuleckiej (l. 83). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

                                                                                                              ks. Sebastian Osiński, proboszcz

 

Szczegółowe informacje o naborze uczniów do Długosza:

Ks. dr Jacek Kędzierski – dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że rozpoczęły się zapisy na rok szkolny 2018/2019:

 • do Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 2A. Trwa nabór do wszystkich oddziałów przedszkolnych od 3 do 6 roku życia,
 • do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 2A,
 • zapisy dzieci do przedszkola i klasy pierwszej trwają do dnia 23 marca br., codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 w sekretariacie przy ul. Wojska Polskiego 2A we Włocławku,
 • wnioski rekrutacyjne do przedszkola i klasy pierwszej można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły – www.zskdlugosz.pl,
 • Drzwi Otwarte w Przedszkolu odbędą się w dniu 13 marca br. od godz. 15.30 w budynku przy ul. Wojska Polskiego 2A.