top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 VIII 2019 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (14.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie każdej Eucharystii będziemy błogosławili bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych), w sobotę (17.08) – wspomnienie św. Jacka.
  We wtorek13 sierpniapo wieczornej Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo fatimskie (modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Najświętszej). Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, szczególnie asystę procesyjną. Prosimy wszystkich o przyniesienie ze sobą świec.
 2. Bardzo dziękujemy Pani Grażynie Orłowskiej za pomoc w prowadzeniu na przestrzeni minionego tygodnia – w czasie przerwy wakacyjnej Pana Organisty – śpiewów liturgicznych.
 3. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach tacy gospodarczej – ofiary.
 4. W Świetlicy Oratorium trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbywają się one od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.00-14.00.
 5. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 6. Biskup Wiesław Mering kieruje dzisiaj do nas Odezwę w sprawie zbiórki na Katedrę włocławską. Zbiórka ta – tradycyjnie – zostanie przeprowadzona w ramach tacy w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Mirosławy Józefy Woźniak (l. 84). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej, dla której prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …