top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2018 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 II 2018 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dniu wczorajszym – 10 lutego – zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterskąKolędę. Przyjęły nas ponad 2 tysiące rodzin – 70 % mieszkańców naszej dzielnicy (72,76 %) plus mieszkańcy domu Księży emerytów i wszystkich domów zakonnych znajdujących się na terenie parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i złożone na rzecz parafii ofiary. W tym roku Kolęda trwała nieco dłużej – ze względu na fakt, iż kolędowaliśmy w składzie dwuosobowym: ks. Robert i ja. Szersze podsumowanie wizyty duszpasterskiej ma miejsce dzisiaj podczas wszystkich homilii mszalnych.
  2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Osób Chorych. Pamiętamy w naszych modlitwach o osobach zmagających się z chorobą i cierpieniem oraz o przychodzących im z pomocą. W najbliższy wtorek – 13 lutego – o godzinie 19.00 w dolnym kościele, pod przewodnictwem o. Marka Matyszka, kolejna Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała.
  3. W tym tygodniu – Środą Popielcową – rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. W środę Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinach: 30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół).
  4. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00). Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Trzeźwości. Przypominamy, że Wielki Post jest czasem, w którym nie urządza się i nie uczestniczy w hucznych weselach i zabawach.
  5. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
  6. Od 12 do 23 lutego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na ferie zimowe organizowane przez Świetlicę Oratorium. Program zajęć w Internecie.
  7. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca – dla naszej parafii to niedziela inwestycyjna. Złożone na tacę ofiary przeznaczone zostaną na prowadzone w parafii prace remontowe. Dziękujemy za troskę o nasze wspólne dobro.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Józefa Władysława Wawrzonkowskiego (l. 93). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy siły ducha! Bezpiecznych ferii życzymy dzieciom, młodzieży i nauczycielom.                                                                                          ks. Sebastian Osiński, proboszcz