top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.11.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.11.2019 ROKU

         OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 XI 2019 roku – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (11.11) – wspomnienie świętego Marcina z Tours, we wtorek (12.11) – wspomnienie świętego Jozafata, w środę (13.11) – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
2. Obchodzimy dzisiaj – pod hasłem: Sudan Południowy – przemilczane cierpienie – XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą chrześcijan w Sudanie Południowym.
3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli Diakoni Ewangelizacyjnej Ruchu Światło-Życie z Aleksandrowa Kujawskiego i Archidiecezji Poznańskiej, którzy w czasie Mszy Świętych dzielą się doświadczeniem wiary w życiu małżeńskim i rodzinnym. Dziękujemy za świadectwo wiary!
4. Dzisiaj o godzinie 12.00 sprawowana będzie – w związku z przypadającą jutro 101. rocznicą odzyskania niepodległości – Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny. Na Sumie zostaną także pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycyjnie – jako znak jedności ze wspólnotą parafialną – po naszych rodzinach rozniesie Pan Organista Ryszard Augustyniak. Jednocześnie – celem uniknięcia ewentualnych nieuczciwości – podkreślamy, że tylko Pan Organista reprezentuje na tym polu naszą parafię.
5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy nowe całoroczne modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. W przypadku ewentualnych błędów w imionach lub nazwiskach osób zmarłych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
6. W przyszłą niedzielę – 17.11 – po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej oraz z ich rodzicami (opiekunami prawnymi).
7. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary. Nadal trwają prace remontowe korytarzy dolnego kościoła oraz kolejnej części domu plebanijnego.
8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.
9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i pozdrawiamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!
10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Henryka Grabowskiego (l. 89) i Śp. Wandy Bykowskiej (l. 70). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz