top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 V 2020 roku – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek (14.05) – Święto Świętego Macieja, Apostoła, w sobotę (16.05.) – Święto Świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
2. W środę – 13 maja – po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – połączone z modlitwą różańcową oraz z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Z racji przypadającej 18 maja 100. Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II nabożeństwo to odbędzie się – z udziałem figury Matki Bożej Fatimskiej – przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II (na zewnątrz świątyni). Środowe nabożeństwo będzie transmitowane na profilu Facebook naszej parafii.
3. Dzisiaj – w związku z przypadającym za tydzień 100-leciem urodzin Świętego Jana Pawła II – swoje słowo kieruje do nas Biskup Włocławski Wiesław Mering.
4. Każdego dnia – po wieczornej Mszy Świętej – odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia – w tym tygodniu z wyjątkiem środy – pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o potrzebny deszcz.
6. Przypominamy, iż w naszym kościele (biorąc pod uwagę także część chórową) mogą przebywać jednorazowo na nabożeństwie maksymalnie 73 osoby (w maseczkach i z zachowaniem odległości). Prosimy wszystkich o przestrzeganie obowiązujących aktualnie przepisów.
7. Wszystkie Msze Święte i nabożeństwa (także liturgie pogrzebowe) sprawowane w naszym kościele, są transmitowane poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona zakładka: Transmisja na żywo. Transmisje możemy także znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=n7kD6xpXS7o.
8. Nasza świątynia jest otwarta w tygodniu w godzinach: 9.00-16.00.
9. Informujemy, iż związku z wielotygodniową niemożliwością spotkań formacyjno-organizacyjnych, zaplanowane w naszej parafii na 3 czerwca bierzmowanie nie odbędzie się. Wszystko wskazuje na to, iż dwa roczniki młodzieży przystąpią razem do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – w roku 2021.
10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom, którzy włączają się w troskę o gospodarcze sprawy parafii. Niebawem rozpoczniemy prace związane z odnowieniem wejścia do kościoła oraz z wymianą bilbordu i tablic informacyjnych na świątyni.
11. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze znajdziemy m. in. artykuł związany z nominacją księdza Jakuba na zastępcę dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej.
12. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy pozostających w domach – głównie Osoby chore, starsze i samotne!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz