top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.02.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.02.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 II 2019 roku – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – 14 lutegoŚwięto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  W poniedziałek – 11 lutegowe wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy obchodzili XXVII Światowy Dzień Chorego. Wszystkie osoby, które zmagają się z chorobą, lub też te które modlą się o zdrowie dla swoich bliskich, zapraszamy jutro na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 (kościół dolny) – podczas tej Eucharystii będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych.
 1. Podczas dzisiejszych Mszy Świętych – w ramach homilii – prezentujemy sprawozdanie z tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, z którymi mieliśmy możliwość spotkania się na modlitwie i rozmowie w ich domach i mieszkaniach podczas Kolędy.
 2. Dzisiaj na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy osoby, które w tym roku – 5 maja – chcą przystąpić w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne.
 3. Po feryjnej przerwie rozpoczęły się regularne spotkania dziecięco-młodzieżowych grup parafialnych. W najbliższą sobotę – na godzinę 9.00 – zapraszamy na zbiórkę ministrantki i ministrantów (zarówno starszych, jak i młodszych). Najbliższe spotkanie będzie połączone z kwestią zamówienia i zakupu nowych (dopasowanych rozmiarowo) strojów liturgicznych.
 4. W środę 13 lutegopo wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 17.35) w dolnym kościele zostanie zaprezentowany repertuar słowno-muzyczny z okazji Dnia Świętego Walentego. Wystąpią Państwo Halina i Benedykt Łukaszewicz – miłośnicy Kujaw. W repertuarze piosenki i gawędy miłosne. Organizatorem tegoż spotkania jest nasz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Będziemy mieli także możliwość zakupu płyt i książek traktujących o naszej kujawskiej kulturze. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!
 5. W najbliższą sobotę – 16 lutego w restauracji „Podgrodzie” pod Kowalemo godzinie 19.00 rozpocznie się Parafialny Bal Charytatywny 2019. W balu uczestniczyło będzie 188 osób. Dochód z tegorocznego balu – który pochodził będzie z części wpłat za uczestnictwo, jak i z przeprowadzonej podczas balu zbiórki datków „do kapelusza” – przeznaczymy na zakup sprzętu technicznego dla naszego parafialnego dziecięco-młodzieżowego zespołu „Na Duchową Nutę”. Cieszymy się dużym zainteresowaniem balem, który ma ważny walor integrujący naszą wspólnotę!
 6. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza młodzież męską na rekolekcje, które odbędą się w naszym seminarium w dniach od 15 lutego do 17 lutego 2019 roku. W niniejszych rekolekcjach wezmą także udział nasi reprezentanci. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ludziach młodych!
 7. Centrum Edukacji „Zenit” z Włocławka zaprasza osoby niepracujące powyżej 30 roku życia do udziału w projektach unijnych. W ofercie są: certyfikowane szkolenia zawodowe połączone ze stażami, doradztwem zawodowym i psychologicznym oraz pośrednictwem pracy. Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie „Zenitu” we Włocławku przy ul. Młynarskiej 1A/3. Na stoliku pod chórem znajdziemy ulotki z informacjami na ten temat oraz na temat możliwości przekazania 1% z naszego podatku na Świetlicę ORATORIUM.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. W dzisiejszym numerze „Ładu Bożego” znajduje się – opatrzony zdjęciami – artykuł relacjonujący sprawowaną 24 stycznia w naszym kościele pod przewodnictwem J.E. Biskupa Stanisława Gębickiego Mszę Świętą w intencji jedności chrześcijan. Zachęcamy do lektury!
 9. Serdecznie dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i złożone dzisiaj w ramach tacy inwestycyjnej ofiary. Wszystkim – szczególnie Osobom chorym i w podeszłym wieku, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – życzymy dużo błogosławieństwa! W tym tygodniu – z racji 14 lutego – będzie odmieniane przez wiele przypadków słowo „MIŁOŚĆ”. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy kochani – najpierw przez Boga, później przez ludzi, których stawia On na naszej drodze –  pośród nich także przez duszpasterzy! Niech odległe nam będzie poczucie samotności!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz