top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-1.12.2019 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-1.12.2019 ROKU

          OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 XII 2019 roku – I NIEDZIELA ADWENTU
1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech będzie to dla nas okazja do pogłębienia życia duchowego. Adwentowe Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie będzie innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. Ponadto Roraty będą sprawowane w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
2. W tym tygodniu w liturgii: w środę (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w sobotę (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego.
Przed nami I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania; I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00 (będzie to również okazja do odbycia przez chorych przedświątecznej spowiedzi), spowiedź I-piątkowa w dolnym kościele od godziny 16.30 oraz I sobota miesiąca – modlitwy w ramach Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego i (o godzinie 16.15) spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca.
3. Wczoraj (30.11) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Michelinie odbył się Dekanalny Turniej Ministrancki w Halową Piłkę Nożną – którego głównym organizatorem był ks. Jakub (dekanalny duszpasterz służby liturgicznej). Cieszymy się sukcesami naszych ministrantów, którzy w kategorii lektor młodszy – zajęli I miejsce, a w kategorii ministrant – II miejsce! Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii!
4. Za tydzień na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają pobłogosławione modlitewniki – książeczki do nabożeństwa.
5. Świetlica Oratorium zaprasza na rodzinną zabawę mikołajkową, która odbędzie się w niedzielę za tydzień (8.12), po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – w pomieszczeniach dolnego kościoła. Na dzieci czekają różne atrakcje: zabawa prowadzona przez animatorów, loteria fantowa pt. „Co kryje broda Świętego Mikołaja” (w której każdy los to wygrana), rodzinne warsztaty ozdób świątecznych, konkurs na dekorację choinkową pt. „Aniołowie przybywajcie”, wspólne dekorowanie parafialnej choinki. Ponadto: fotobudka – możliwość wykonania niepowtarzalnych zdjęć w różnych stylizacjach, kolorowe warkoczyki, malowanie na ciele, tatuaże henną. Impreza finansowana jest ze środków Gminy Miasta Włocławek, nagrody w konkursie „Aniołowie przybywajcie” sponsoruje firma Instal-Projekt.
To mikołajkowe spotkanie będzie jednocześnie inauguracją świeżo wyremontowanej części korytarzowej naszego dolnego kościoła.
6. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na parafilane prace gospodarcze.
7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe świece w cenie 5 złotych, duże – w cenie 15 złotych). Ponadto możemy też zakupić (w cenie 10 złotych) – piękne, wykonane ręcznie gipsowe Dzieciątko Jezus w złóbeczku z siankiem. Dochód ze sprzedaży figurek jest przeznaczony na fundusz ministrancki. Składamy serdeczne podziękowania Pani Magdalenie Piaseckiej za wykonaną pracę w ramach tejże akcji.
8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy owocnego czasu Adwentu!
9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Franciszki Sadownik (l. 95), Śp. Stanisławy Skalskiej (l. 88) i Śp. Eugeniusza Tadeusza Dróżdż (l. 84). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz