top
Aktualności OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.11.2020 ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.11.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 XI 2020 roku

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. Dziś o godzinie 12.00 sprawowana będzie w świątyni Msza święta za zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin. Eucharystia ta będzie poprzedzona modlitwami wypominkowymi wraz z Różańcem. Osoby pozostające w domach zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy świętej (i we wszystkich innych nabożeństwach) transmitowanych z naszej świątyni poprzez Internet (link do transmisji znajdziemy na stronie internetowej parafii: duch-swiety.pl oraz na pafialnym profilu Facebook).
 2. Nasz cmentarz parafialny – ze względu na aktualne obostrzenia – od soboty (31.10) do poniedziałku (2.11) pozostaje zamknięty.
 3. Decyzją Ojca Świętego Franciszka, w bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych– za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji tych, którzy odeszli. Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych, należy spełnić zwykłe warunki odpustu zupełnego. Są nimi: stan łaski uświęcającej (niekoniecznie zawsze spowiedź); przyjęcie Komunii Świętej; w modlitwa w intencjach, które na każdy miesiąc wyznacza Ojciec Święty (nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić taką intencję); wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego).
  Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki, przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 1. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitewną akcję Różaniec do Granic Nieba. W naszym kościele modlitwa różańcowa dzisiaj – przed Mszą świętą o godzinie 12.00, od poniedziałku (2.11) do niedzieli (8.11) – po Mszach świętych wieczornych.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (2.11) – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 4.11 – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  Przed nami także: I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych od służby Bogu w Kościele i o nowe powołania, godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00; I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną od godziny 9.00 (Osoby, które w tym miesiącu nie chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy o kontakt w tej sprawie.), spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30; I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, modlitwy w ramach Adopcji Dziecka Poczętego, po wieczornej Eucharystii i Różańcu – spotkanie Koła Żywego Różańca w Świetlicy Oratorium.
 1. Od jutra (2.11) – Księża posługujący w naszej Parafii kończą odbywanie kwarantanny domowej i wracają do wypełniania obowiązków duszpasterskich. Księża składają serdeczne podziękowania wszystkim Osobom, które w tym trudnym czasie wykazały i wykazują nadal troskę o nich i parafię. Szczególne podziękowania kierują w stronę Sióstr Karmelitanek Bosych – które przez znaczą część kwarantanny były ich żywicielkami. Podziękowania duszpasterze kierują również do Księży ich zastępujących: ks. Jakuba, ks. Leona, ks. Henryka, ks. Wojciecha i ks. Damiana. Dzięki posłudze tych Kapłanów mogły odbywać się normalnie w świątyni Msze święte, pogrzeby, chrzty, ślub oraz modlitwy wypominkowe za zmarłych.
 2. Wszystkie dzieci, które nie dostarczyły jeszcze kart z konkursu różańcowego prosimy o ich jak najszybsze przekazanie katechetom w szkole, bądź w kościele. W najbliższą niedzielę na Eucharystii o godzinie 12.00 nastąpi rozwiązanie konkursu i przekazanie nagród.
 3. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy oraz kalendarze na 2021 rok.
 4. Naszym Parafianom, Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom życzymy dużo pokoju w sercu oraz zdrowia! Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary. Są one przeznaczone (jak każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych) na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. W przyszłym tygodniu comiesięczna taca gospodarcza. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i pamięci o parafii (również osobom, które w ostatnim czasie dokonały wpłat na konto parafialne).
 5. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Krzysztofa Raniszewskiego (l. 56) i Śp. Mirosławy Genowefy Grzybowskiej (l. 71). Łączymy się w modlitwie w bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…